کار سخت اصلاح طلبان در انتخابات 1400

انتخابات 1400 در تاریخ 28 خرداد سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش رکنا به نقل از آرمان ملی، همان زمان که گمانه‌زنی‌ها برای کاندیداتوری محمد جواد ظریف قوت گرفت به نظر می‌رسید که این دفعه پرونده بسیار سنگینی برای او درست کنند. همه می‌دانند تنها کسی که می‌تواند در این انتخابات به نسبت حرفی داشته باشد، ظریف است. لذا کاملا قابل پیش بینی بود که بخواهند وزیر امور خارجه را تخریب کنند. شش ماه پیش نیز گفته شد که اگر ظریف بخواهد برای حضور در انتخابات بیاید برایش پرونده‌سازی خواهند کرد.

پخش فایل صوتی در جهت این بود که بزرگترین تکیه‌گاه جریان اصلاح‌طلبی را از کمر قطع کنند. حال اینکه ظریف یا جهانگیری بخواهند بیایند یا خیر مشخص نیست ولی این مشخص است که جریان تند اصولگرایی اصلا نمی‌تواند در انتخابات 1400 بازنده باشد و به هر شکل ممکن باید از نتیجه انتخابات برنده بیرون بیایند. آنها اکنون خود را در لباس برنده انتخابات می‌بینند و در ادامه هم به نظر می‌رسد که انتخابات پرهزینه‌ای را ایجاد خواهند کرد. به هر حال در این انتخابات رقابت بسیار سخت خواهد بود، چراکه آنها نمی‌آیند مسابقه با یک شرایط انجام دهند بلکه می‌آیند که به هر قیمتی برنده شود.

لذا احساس می‌شود که فضا برای جریان اصلاح‌طلبی و اعتدال بسیار سختی باشد، زیرا به هیچ وجه تندروهای اصولگرا قاعده بازی را رعایت نمی‌کنند. نگاهی ساده در فضای مجازی به وضوح نشان می‌دهد که بعد از ظریف چه اتفاقات تلخی را برای جهانگیری رقم می‌زنند. چرا باید بداخلاقی و بی‌تقوایی شود؟ به خاطر اینکه جریان تند اصولگرا حتی یک درصد هم نمی‌خواهد برای خود احتمال شکست بگذارد. لذا بسیار انتخابات سختی پیش رو خواهیم داشت. اگر جریان اصلاح‌طلبی بخواهد وارد عمل شود باید بداند که کارش بسیار سخت است، چراکه قاعده بازی رعایت نمی‌شود. ببینید چگونه مهره‌چینی کرده‌اند که شخص محبوبی مثل ظریف را در مقابل محبوب‌ترین شخصیت‌کشور که شهید سردار سلیمانی بود قرار دادند. لذا بستری می‌خواستند که ظریف را در میان مردم خراب کنند.

اختلاف سلیقه و نظر تاکنون بارها بوده و در دوران جنگ نیز فرماندهان اختلاف سلیقه و نظر داشتند. ولی اختلاف‌نظر را به این حد برجسته کردن نشان می‌دهد که این بار جریان تند اصولگرایی نه تنها شمشیر را به کمر بسته بلکه کامل مسلح به میدان آمده و واقعا برای از بین بردن جریان اصلاحات می‌‌آید. لذا اگر ظریف اصرار به حضور در انتخابات داشته باشد پرونده سنگین‌تری برایش ایجاد خواهد شد. به نظر می‌رسد بهترین گزینه بعد از ظریف، جهانگیری است و اصلاح‌طلبان باید بر روی او اجماع کنند.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟