سه چالش مهم انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری

به گزارش رکنا، جلال محمودزاده در ارزیابی خود از فضای انتخابات 1400 پیش رو گفت: اصلاح طلبان گزینه مناسبی را معرفی نکردند، هم اکنون بیشتر نامزدها اصولگرا هستند و به نظرم، یک قطبی بودن جریان انتخاباتی ادامه پیدا خواهد کرد. اینکه از یک جناح سیاسی افراد زیادی نامزد شوند و از جناح سیاسی دیگر فرد قابل توجهی وجود نداشته باشد، وضعیت مناسبی نیست.

رئیس فراکسیون نمایندگان اهل سنت مجلس گفت: تجربه ثابت کرده که مشارکت مردمی در انتخابات هایی که اصلاح طلبان، اصولگرایان و مستقلین حضور داشتند، پررنگ‌تر بوده است. به نظرم در زمین اصولگرایان هم چهره شاخصی اعلام حضور نکرده است.

جناح‌های سیاسی هنوز برای مطرح کردن چهره‌های شاخص تصمیم نگرفته‌اند

نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه به نظرم جناح‌های سیاسی هنوز برای مطرح کردن چهره‌های شاخص تصمیم نگرفته‌اند، تصریح کرد: با اینکه اصولگرایان نگرانی کمتری در ماجرای تأیید صلاحیت‌ها دارند اما هنوز چهره شاخصی را که بتواند آراء را جمع کند، مطرح نکرده‌اند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس افزود: سه موضوع مهم باعث سردرگمی جریان‌های سیاسی در ایران امروز شده است. در وهله اول، مسئولیت اجرایی رئیس جمهور است. به عبارت دیگر ایران مشکلات اساسی در زمینه زیر ساخت‌های اقتصادی، اشتغال و تحریم دارد و رئیس جمهور آینده باید با همه این چالش‌ها روبرو شود. به نظرم شخصیت‌های مطرح که هنوز اعلام حضور نکرده‌اند، نگران خراب شدن سابقه سیاسی خود هستند چرا که می‌ترسند که در حین عمل شکست بخورند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس افزود: نامزدهای احتمالی که هنوز اعلام حضور نکرده‌اند، نگران مشارکت مردم نیز هستند. در واقع، این شخصیت‌هایی که جریان‌های سیاسی روی آنها حساب باز کرده‌اند، نمی‌خواهند سکان ریاست جمهوری را با آراء کم به دست بیاورند. شیوع بیماری کرونا نیز که به خودی خود روی مشارکت مردمی تأثیرگذار خواهد بود. بنابراین به نظرم سه موضوع مهم مشارکت، وضعیت اقتصادی تحریمی کشور و بیماری کرونا سه چالش انتخابات 1400 خواهد بود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟