افزایش 5 درصدی رضایت مراجعان دادگستری استان البرز

به گزارش رکنا، حسین اعظمی چهاربرج ضمن اعلام خبر نهایی شدن تدوین برنامه عملیاتی شش ماهه نخست سال 1400 و ابلاغ آن به حوزه های قضایی سطح استان، بیان داشت: اولین و اصلی‌ترین هدف از اجرای این برنامه افزایش رضایت مندی مردم از دستگاه قضایی است.

معاون منابع انسانی و فرهنگی دادگستری کل استان البرز افزود: در همین راستا افزایش 5 درصدی رضایت مندی ارباب رجوع و بالا رفتن 10 درصدی سطح رضایت مندی همکاران نسبت به دوره مشابه در سال گذشته، دو محور مورد توجه در این برنامه است که روند پیشرفت این موضوعات از طریق افکارسنجی های دوماهه رصد خواهد شد.

اعظمی تصریح کرد: تعیین تکلیف پرونده های مسن و معوق، تعیین تکلیف شعب با مانده نامتعارف و همچنین کاهش و ساماندهی ورود پرونده به شعب دادسرا و دادگاه های بدوی و تجدیدنظر از جمله اهداف این برنامه در حوزه عملکردی است.

معاون منابع انسانی و فرهنگی دادگستری کل استان البرز گفت: حوزه حقوق عامه، حوزه اقتصادی و تحقق شعار سال و حوزه زندان؛ سه حوزه مهم دیگر در این برنامه هستند که برنامه عملیاتی آنها تدوین شده و گزارشات آن نیز بصورت ماهیانه از حوزه های قضایی دریافت خواهد شد.

دبیر شورای تحول قضائی دادگستری کل استان البرز با اشاره به ابلاغ سند تحول قضائی از سوی قوه قضائیه بیان داشت: استخراج نسخه استانی این سند از دی ماه 1399 آغاز گردیده و تلاش می شود ضمن راه اندازی چهار سامانه مرتبط با اجرای آن، تدوین مدل استانی سند تحول قضائی نیز در برنامه شش ماهه نخست سال 1400 محقق گردد.

وی در تشریح فرآیند اجرایی برنامه عملیاتی شش ماهه نخست سال 1400 گفت: در این برنامه برای هر شهرستان، مجتمع قضایی و حتی شعب، برنامه منحصر به فرد طراحی شده و میزان فعالیت هر واحد قضایی یا شعبه نیز بر حسب ماه معین شده و در نهایت سهم قاضی رسیدگی کننده و مدیر واحد قضایی نیز به تفکیک مشخص گردیده است.

معاون منابع انسانی و فرهنگی دادگستری کل استان البرز در پایان بیان داشت: در طراحی و ساختاربندی برنامه مذکور سه گروه کلی از منابع شامل قوانین بالا دستی، سند تحول قضایی و همچنین بخش نامه ها و دستور العمل های صادره مورد توجه قرار گرفته و امید است با همکاری و همراهی تمامی همکاران گرامی شاهد تحقق کامل این برنامه باشیم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟