هنوز هیچ فردی با عنوان داوطلب انتخابات1400 به جبهه اصلاحات معرفی نشده

به گزارش رکنا، انتخابات1400/عزت تقواییان ، دربارهی ورود جبهه اصلاحات ایران به بررسی کاندیداهای اصلاح طلبان اظهار کرد: هنوز دعوتی از داوطلبان نشده است. البته سازوکار اینگونه طراحی شده است که هر داوطلبی باید از حداقل 10 عضو جبهه اصلاحات تاییدیه بگیرد تا به عنوان یک گزینه مورد بررسی قرار گیرد. البته خود احزاب عضو جبهه هم می توانند 10 امضاء جمع کرده و گزینه مورد نظر خود را در داخل جبهه مطرح کنند ، ، ولی تاکنون چنین درخواست هایی انجام نشده است.

وی درباره ی این که آیا زمان به اندازه کافی برای بررسی و تصمیم گیری گزینه اصلاح طلبان وجود دارد، تصریح کرد: هنوز فرصت داریم و زمان از دست نرفته است و وقتی گزینه ها مطرح شوند، در جبهه اصلاحات بررسی شده و رای گیری انجام می گیرد. با این حال همان طور که فضای انتخابات غیرشفاف است، رفتار خود کاندیداها هم مبهم است و هنوز کسی به جبهه اصلاحات معرفی نشده است. عده ای به صورت شفاف اعلام نکرده اند که کاندیدا می شوند و عده ای هم اعلام نکرده اند آیا به سازوکار جبهه اصلاحات پایبند هستند یا نه.

این عضو جبهه اصلاحات ایران درباره ی نحوه معرفی گزینه اصلاح طلبان اظهار کرد: این کار در دو مرحله انجام می شود یک بار قبل از ثبت نام ها و یکبار هم بعد از تایید صلاحیت ها. قبل از ثبت نام ها اگر کسی به جبهه معرفی شد و پس از بررسی دو سوم آرا را به دست آورد، به عنوان کاندیدای جبهه به مردم معرفی می شود. مرحله ی دوم پس از تایید صلاحیت هاست که اگر چند کاندیدای ما مورد تایید قرار گرفته باشند، ایام تبلیغات فعال خواهند بود و در روزهای منتهی به انتخابات، براساس نظرسنجی ها و در نهایت رای گیری ها یک نفر به عنوان کاندیدای واحد معرفی می شود و سایر کاندیداها باید به نفع او کنار بروند زیرا سیاست ما معرفی کاندیدای واحد اصلاح طلب هاست.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع:برخط نیوز

آیا این خبر مفید بود؟