امام خمینی (ره) در پیام خود به مناسبت واقعه طبس ملت ایران را چگونه ملتی معرفی کردند؟

به گزارش رکنا، به دنبال شکست مفتضحانه نظامی امریکا در صحرای طبس، امام خمینی (س) در پنجم اردیبهشت سال ۵۹ مطابق با نهم جمادی الثانی ۱۴۰۰ در پیامی خطاب به ملت ایران بر اشتباه کارتر تاکید و اینگونه مرقوم کردند:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت رزمندۀ ایران، دخالت نظامی امریکا را شنیدید و عذر‌های کارتر را نیز شنیدید. ‎ ‎‌اینجانب که کراراً گفته ام کارتر برای وصول به ریاست جمهوری حاضر است به هر‌‎ ‎‌جنایتی دست بزند و دنیا را به آتش بکشد، شواهد آن یکی پس از دیگری ظاهر شده و‌‎ ‎‌می شود؛ و اشتباه کارتر در آن است که گمان می‌کند با دست زدن به این مانورهای‌‎ ‎‌احمقانه می‌تواند ملت ایران را که برای آزادی و استقلال خویش و برای اسلام عزیز از‌‎ ‎‌هیچ فداکاری رویگردان نیست، از راه خودش که راه خدا و انسانیت است منصرف کند. ‎ ‎‌کارتر باز احساس نکرده با چه ملتی روبه روست و با چه مکتبی بازی می‌کند. ملت ما ملت‌‎ ‎‌خون و مکتب ما جهاد است. این شخص انساندوست! ‎ [۱]‎ برای رسیدن به چند سال‌‎ ‎‌ریاست و جنایت، جان گروهی را تباه کرد، که محتمل است برای کم جلوه دادن‌‎ ‎‌جنایتش، هشت نفر را اقرار کرده باشد، در صورتی که طبع واقعه شهادت می‌دهد که ده ها‌‎ ‎‌نفر جان خود را در راه شهوات او از دست داده اند و ده‌ها نفر هم در کویرلوت سرگردان‌‎ ‎‌و در معرض مرگند ادعای اینکه همۀ مسافران هواپیما را برده اند، مخالف گزارشاتی است‌‎ ‎‌که به ما داده اند. کارتر باید بداند که اگر این گروه به مرکز جاسوسی امریکا در تهران حمله‌‎ ‎‌کرده بودند اکنون از هیچ یک از آن‌ها و از پنجاه نفرجاسوس محبوس در لانۀ جاسوسی‌‎ ‎‌خبری نبود و همه رهسپار جهنم شده بودند.

‌‎ کارتر باید بداند که حمله به ایران، حمله به تمام بلاد مسلمین است و مسلمانان جهان‌‎ ‎‌در این امر بی تفاوت نیستند. کارتر باید بداند که حمله به ایران موجب قطع نفت از تمام‌‎ ‎‌دنیا خواهد شد و دنیا را بر ضد او بسیج می‌کند. کارتر باید بداند که این عمل احمقانۀ او در‌‎ ‎‌ملت امریکا چنان اثری خواهد گذاشت که طرفداران او را مخالفان او خواهد کرد. کارتر‌‎ ‎‌باید بداند که با این عمل بسیار ناشیانه حیثیت سیاسی خود را به صفر رساند و از ریاست‌‎ ‎‌جمهوری باید قطع امید کند. کارتر با این عمل خود ثابت کرد که قدرت تفکر را از دست‌‎ ‎‌داده و از ادارۀ یک کشور بزرگ مثل امریکا عاجز است. کارتر باید بداند که ملت ۳۵‌‎ ‎‌میلیونی ما با مکتبی بزرگ شده اند که شهادت را سعادت و فخر می‌دانند و سر و جان را‌‎ ‎‌فدای مکتب خود می‌کنند؛ و کارتر باید بداند که تمام ساز و برگ‌های مدرن جنگی که‌‎ ‎‌امریکا به ایران برای پایگاه خود در زمان شاه مخلوع داده است، اکنون موجود است و به‌‎ ‎‌دست ارتش بزرگ و سایر قوای انتظامی است و بلای جان اوست.

اکنون که شیطان بزرگ دست به کار احمقانه زده است، ملت شریف و رزمندۀ ما باید‌‎ ‎‌به امر خدای تبارک و تعالی با تمام توان خود و با اتکال به قدرت خدای متعال مهیا شود و‌‎ ‎‌آمادۀ نبرد با دشمنان خود گردد. نیرو‌های انتظامی، ارتش و ژاندارمری و سپاه پاسداران‌‎ ‎‌به حال آماده باش باشند، و سپاه بیست میلیونی که خود را مجهز نموده اند امروز برای‌‎ ‎‌فداکاری اسلام مهیا باشند که در موقع لزوم از کشور اسلامی خود دفاع کنند؛ و از این‌‎ ‎‌مانور احمقانه که به امر خدای قادر شکست خورد، هراسی به خود راه ندهند که حق با ما‌‎ ‎‌و خدا پشتیبان ملت مسلمان است. اینجانب به کارتر اخطار می‌کنم که اگر دست به امثال‌‎ ‎‌این کار ابلهانه بزند، کنترل این جوانان مسلمان و مبارز‌‎ [۲]‎ و غیوری که نگهبان جاسوسان‌‎ ‎‌جاسوسخانه هستند برای ما و دولت امکان ندارد و مسئول جان آنان، شخص اوست؛ و ‎ ‎‌من اخیراً باید تذکر دهم که در قضایای کردستان که گروه‌های منحرف چپ و مخالف با‌‎ ‎‌اسلام به آشوبگری برخاسته اند، و در قضایای دانشگاه‌ها که گروه‌های چپ امریکایی در آن مکان‌های مقدس دست به آشوب زده اند، و آشوبگری‌های دولت غیر قانونی عراق‌‎ ‎‌در مرز‌های ایران با حملۀ کارتر و دخالت نظامی در ایران رابطۀ ملموسی دارد، و در این‌‎ ‎‌موقع حساس اگر این گروه‌های منحرف در دانشگاه‌ها و یا خارج آن‌ها دست به آشوب‌‎ ‎‌بزنند، ملت رابطۀ مستقیم سران آنان را با امریکای جهانخوار خواهد فهمید و تکلیف‌‎ ‎‌خود را با آنان روشن خواهد کرد و اغماض و عفو، راه مخالف سیاست اسلامی خواهد‌‎ ‎‌بود؛ و اینجانب به همۀ جوانان نصیحت می‌کنم که به ملت بپیوندند و از کشور خود دفاع‌‎ ‎‌کنند و مکتب‌های انحرافی را کنار گذارند که وحدت صفوف به مصلحت همه است. از‌‎ ‎‌خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمین و قطع ید مفسدین و جباران را خواستارم. ‎ ‎‌والسلام علیکم و رحمة الله.

روح الله الموسوی الخمینی‌

‌‎ ‎‌‎۱. جیمی کارتر، رئیس جمهور امریکا.

۲. دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.


منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟