پدافند هوایی برای رفع همه تهدیدات آمادگی دارد

به گزارش رکنا، بنا به اعلام آجا، امیر سرتیپ دوم آقامحمدی با اشاره به سطح آمادگی پدافند هوایی کشور و مقایسه آن با پدافند هوایی سایر کشور‌های، گفت: ما از مرحله تجهیزات و تحقیقات سنتی عبور کردیم و اکنون به سمت رفع نیاز‌های جنگ‌های نوظهور و نو‌پدید پیش می‌رویم؛ یعنی پدافند هوایی الآن دغدغه‌ای برای تهدیدات موجود ندارد و تنها تلاشی که در حال حاضر بر آن متمرکز شدیم یکی برای تهدیدات نوظهور است و دیگری فن‌آوری‌ها و تهدیدات آینده که آن را رصد می‌کنیم و تجهیزات را برای مقابله با این تهدیدات پیش‌بینی می‌کنیم و به آن سمت در حرکتیم.

وی ادامه داد: در بسیاری از حوزه‌هایی که اجازه داشتیم، این تجهیزات رونمایی و رسانه‌ای شد. دستاورد‌های زیادی داریم، ولی بنا بر طبقه‌بندی اطلاعاتی که درباره تسلیحات متصور است، اجازه داریم فقط بخشی از آن را رونمایی یا رسانه‌ای کنیم.

آقامحمدی با اشاره به پیشرفت‌های انجام شده در حوزه تجهیزات اظهار داشت: در حوزه‌هایی که رونمایی و رسانه‌ای شد، قبلا عنوان می‌کردیم که مثلا قطب صنعت رادار منطقه هستیم؛ الآن دیگر از این مرحله عبور کردیم و شاید در سطح جهان در حوزه رادار و تجهیزات راداری یکی از قطب‌های مطرح هستیم. تاریخ ساخت برخی از رادار‌هایی که پارسال رونمایی شد، در کشور‌های پیشرفته دنیا به سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ برمی‌گردد و آخرین راداری که رونمایی شد اصلاً نمونه خارجی نداشت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع:میزان

آیا این خبر مفید بود؟