راه مقاومت به دست فرزندان سلیمانی‌ها و حجازی ها ادامه خواهد یافت

به گزارش رکنا، سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی، امروز (سه شنبه) در مراسم تشیع پیکر مطهر شهید حجازی در اصفهان، اظهار کرد: استان اصفهان همواره در طول انقلاب اسلامی پیشرو بوده است و امروز از فقدان شهید حجازی غمگینیم. اصفهان برگ زرین دیگری بر کتاب شهدا و فداکاران راه خدا دوباره تقدیم کرد. اصفهان شهر علم و جهاد است که شخصیت های علمی بزرگی داشته و مردانی نیز در عرصه جهاد دارد که در طول تاریخ زبانزد بوده اند.

وی افزود: شهید اشرفی اصفهانی، ردانی پور، میثمی و خرازی افرادی بودند که میدان علم و شهادت را به یکدیگر پیوند زدند و شخصیت های بزرگی را پرورش دادند. شهید حجازی جزئی از این انسان های ارزشمند بود که در عرصه علم و جهاد فداکاری همه جانبه داشت. قبل از انقلاب ایشان در مبارزه با رژیم ستم شاهی ممتاز بود و بعد از انقلاب فردی مجاهد بود و در عرصه های مختلف کشور به خدمت خالصانه پرداخت.

فرمانده سپاه قدس تصریح کرد: حضور ایشان در مناطق عملیاتی و از پایگاه منتظران شهادت در اهواز گرفته تا کوه های سر به فلک کشیده کردستان مثال زدنی بود. در دوره‌ای تقریبا ۱۰ ساله فرمانده بسیج بود و این نهاد مردمی را به خوبی هدایت کرد و در این اواخر در عرصه مقاومت بین االمللی توفیق خدمت پیدا کرد. در یکی دو روزی که رهبران جهادی از شهادت ایشان با خبر شدند فوری تماس گرفتند و به محضر رهبر معظم انقلاب تسلیت گفتند.

قاآنی گفت: رهبری فرمودند "شهید حجازی فکری پویا و دلی سرشار از ایمان راستین داشت و همواره در خدمت انقلاب بود". مردم اصفهان باید به این سرمایه های بزرگ خود افتخار کنند که چنین افراد پاکی را در دل خود پرورش داده است.

قاآنی ادامه داد: اگر شرایط کرونایی نبود بدون شک تشییع پیکر ایشان با حضور صدها هزار نفری همراه بود.

فرمانده سپاه قدس خاطرنشان کرد: راه مقاومت به دست فرزندان سلیمانی‌ها و حجازی ها ادامه خواهد یافت تا سرانجام با نابودی دشمن صهیونیستی و ایادی آن زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) فراهم شود.

در پایان این مراسم، نماز میت به امامت آیت الله مهدوی امام جمعه موقت اصفهان بر پیکر شهید حجازی اقامه شد و سپس پیکر ایشان در گلزار شهدا به خاک سپرده شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟