مجلس از هر مذاکره‌ای که منافع ملی را تامین کند حمایت خواهد کرد

به گزارش رکنا، «مجتبی رضاخواه» در جلسه علنی امروز( یکشنبه ) مجلس شورای اسلامی و در نطق میان دستور خود گفت: امروز که دوباره مذاکرات هسته‌ای آغاز شده، اعلام می‌کنیم از هر مذاکره‌ای که بتواند منافع ملی را تامین کند پسندیده است و مورد حمایت است اما عموم مردم حق دارند نگران باشند که مبادا عایدی مردم و کشور ازاین مذاکرات تقریبا هیچ شود.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: دولت باید توجه کند که نشستن پشت میز مذاکره امتیازی است که از قانون اقدام راهبردی مجلس بدست آمده است و باید از این فرصت برای تامین منافع ملی استفاده کند. حتی قدم زدن با وزیر خارجه آمریکا و دلخوش بودن به امضای وی مشکلات اقتصادی مردم را حل نخواهد کرد. بلکه دقت در نوشتن تفاهمنامه در نظر گرفتن تنبیه برای عدم اجرای تعهدات طرف های مقابل موجب رضایت مردم خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: خواسته ملت ایران رفع کلیه تحریم ها است پس تلاش خود را برای رفع همه تحریم‌ها به کار گیرد نه فقط اینکه تحریم‌های دوران ترامپ رفع شود.

رضاخواه در ادامه گفت: برای اینکه طرف مقابل احساس نکند شما نیازمند مذاکرات هستید اقتصاد کشور را به مذاکره گره نزنید، به جوانان این مرز و بوم بیش از پیرمردهای دموکرات اعتماد کنید. راستی آزمایی از انجام تعهدات طرف های مقابل نکته بسیار مهمی است که در زمان کوتاه و فقط در شب انتخابات1400 قابل تحقق نیست، باید فروش آزادانه نفت، دسترسی به منابع حاصل از آن و تصمیم گیری خودمان برای منابع مورد راستی آزمایی قرار گیرد.

نکند که دوباره اقتصاد کشور را به مذاکرات فرسایشی گره بزنید

وی با بیان اینکه نباید مجبور به واردات کالاهای مصرفی غربی و شرقی شویم تا کمر تولید کننده داخلی را خرد کند، گفت: نکند که دوباره اقتصاد کشور را به مذاکرات فرسایشی گره بزنید و اقتصاد کشور معطل فلان تصمیم آمریکا یا کنگره این کشور شود. بلکه قبل از تحقق راستی آزمایی و تایید آن توسط مجلس شورای اسلامی به غربی ها دلخوش نکنید و اجرای تعهدات را شروع نکنید.

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به نخستین جلسه مجلس یازدهم با رهبر معظم انقلاب، گفت: ایشان در این جلسه بر لزوم ورود مجلس در اصلاح مدیریت فضای مجازی تاکید کردند، پیروی تاکید ایشان درخواست تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی ارائه شد که به زودی به صحن مجلس ارائه خواهد شد.

نماینده مردم تهران افزود: در بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی حدودا مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان برای مدیریت فضای مجازی اختصاص داد که در زمینه توسعه زیر ساخت، حمایت از تولید محتوا در فضای مجازی و توسعه اقتصاد دیجیتال مورد استفاده قرار خواهد گرفت و هم اکنون ۵ طرح مربوط به مدیریت فضای مجازی در دستورکار کمیسیون های مجلس است.

وی با بیان اینکه طرح حمایت از توسعه دانش بنیان در فضای مجازی یکی از جدی ترین تلاش های مجلس با هدف تجدید بنای فعالانه شبکه ملی اطلاعات است، اظهار داشت: این طرح با هدف توسعه و تقویت تولیدات و محصولات بومی است. در این طرح نمایندگان بخش خصوصی به طور جدی در تصمیم سازی ها به رسمیت شناخته شده اند.

رضا خواه خاطرنشان کرد: توجه به اقتصاد ترافیک و هدف قراردادن هزینه‌های بی حساب و کتاب در زمینه زیر ساخت و شبکه در این طرح مورد توجه واقع شده است. همچنین فراهم کردن بازار و سرمایه اولیه برای تحقیق و توسعه شرکت های بومی توسعه دهنده فناوری های پیشرفته ارتباطی که می تواند ضمن اثر بخش کردن مداخلات حاکمیت و نهادهای تنظیم گری در اقتصاد دیجیتال به بست ید نظام در عرصه‌های دیپلماسی‌های بین المللی فضای مجازی و مواجه پیروزمندانه با ابرقدرتهای تمامیت خواه در این زمینه منجر شود در دستور کار است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟