انتخابات 1400اصفهان به صورت تمام الکترونیک خواهد بود

به گزارش رکنا، حسین سیستانی در جلسه شورای اداری شهرستان که به صورت ویدئو کنفرانس پیرامون دو موضوع سلامت و امنیت و انتخابات1400 برگزار شد، با بیان اینکه یکی از مهمترین رویداد‌های امسال، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری1400 و شورا‌های اسلامی شهر و روستا، خاطرنشان کرد: با تدابیر و تمهیدات اتخاذ شده و همکاری و همراهی دستگاه‌های مختلف، شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری مردم درسال جاری باشیم.

فرماندار اصفهان با اشاره بر اینکه بخش عمده‌ای از برگزاری انتخابات 1400 برعهده مردم است، افزود: هیأت‌های اجرایی انتخابات ریاست جمهوری1400 و شورا‌های اسلامی شهر و روستا تشکیل شده است که بخش اعظمی از آنها، از خود مردم هستند و ما نیازمند همراهی و حضور پرشور مردم هستیم که این مهم محقق خواهد شد.

وی با اشاره به استقرار ۱۲۰۰ تا ۱۲۵۰ شعبه اخذ رأی و همچنین ۲۰ ستاد انتخابات در شهرستان، تصریح کرد: باتوجه به این تعداد شعبه اخذ رأی، ما به حدود ۴۰ هزار نفر نیرو نیاز داریم که این امر با همکاری دستگاه‌های دولتی و غیردولتی محقق خواهد شد.

سیستانی با اشاره به ثبت نام ۹۹۰ داوطلب برای شرکت در انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر‌های ۱۴گانه و ثبت نام ۶۵۴ داوطلب برای شرکت در انتخابات شورا‌های اسلامی روستا‌های شهرستان، اظهار داشت: ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات شورا‌های اسلامی شهر‌ها و روستا‌های شهرستان نسبت به دوره گذشته افزایش چشمگیری داشته است که نتایج نهایی تأیید صلاحیت‌ها پس از بررسی توسط هیأت‌های اجرایی و نظارت اعلام خواهد شد.

وی با تأکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام شیوع کرونا برای پیشگیری از همه‌گیری این بیماری، اظهارکرد: اصناف، سازمان تبلیغات، هلال احمر و دیگر دستگاه‌های ذی مدخل از بازرسین خود برای همکاری با مرکز بهداشت استفاده کنند.

سیستانی اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی و کمک‌های مؤمنانه را اقدامی شایسته دانست و تأکید کرد: این طرح باید همواره با همکاری بسیج و معتمدین محلی ادامه یابد تا بتوانیم باری از روی دوش مردم برداریم.

فرماندار اصفهان با تأکید بر لزوم اجرای ماده ۲ قانون مدیریت بحران، افزود: کلیه دستگاه‌های اجرایی موظفند کلیه تجهیزات، امکانات و مواردی که مورد نیاز مدیریت بحران (ستاد مقابله با کرونای شهرستان) است را در اختیار آن‌ها قرار دهند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟