برخی از توییت بازان عملکرد قوه قضاییه را زیر سوال بردند

به گزارش رکنا، غلامحسین اسماعیلی در اولین نشست خبری در سال جدید ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: امیدوارم سال ۱۴۰۰، سال عزت و برکت و کرامت و حسن مدیریت و سال گشایش و فرج برای مردم ایران و امت اسلام و جهان بشریت باشد.

وی افزود: ماه رمضان فرصتی برای همه مومنان  در جهت بهره برداری حداکثری از ظرفیت خداداد این ماه عظیم است.

اسماعیلی بر  رعایت حرمت این ماه و رعایت حرمت مومنان روزه دار توسط افرادی که از گرفتن روزه معذورند و نیز واحدهای صنفی و اجتناب از تظاهر به روزه خواری در این ماه تاکید کرد.

وی ادامه داد: سال ۱۴۰۰ سومین سال دوره مدیریت آیت الله رییسی و دوره تحول قوه قضاییه است.  از این هفته تا هفته قوه قضاییه انشالله در نشست های سخنگویی مروری برعملکرد قوه قضاییه در دوره تحول خواهیم داشت. تلاش داریم در سال جدید بیش از ۵۰ درصد برنامه های سند تحول را عملیاتی کنیم.

اسماعیلی با اشاره به نامگذاری امسال به سال تولید و پشتیبانی  و مانع زدایی ها از سوی رهبر انقلاب  گفت: احیای بیش از دو هزار واحد تولیدی و صنعتی در دوسال شاهد دلیل روشنی بر عملکرد قوه قضاییه است.  برخی از توییت بازان و افراد به جای همراهی و تلاش در جهت حمایت از تولید و ارایه گزارش عملکرد نهاد متبوع خود عملکرد قوه قضاییه را زیر سوال بردند.  ما در انجام این وظیفه از کسی تشکر نخواسته و نمی خواهیم اما فرافکنی را شایسته نمی دانیم. ما توصیه می کنیم شما هم بیایید و در این مسیر قدم بردارید. در سفر اخیر رییس قوه قصاییه به لرستان مشکل تولید برخی واحدهای تولیدی  برطرف شد.

  سخنگوی قوه قضاییه گفت: در سفر اخیر رئیس قوه قضاییه به استان لرستان از واحد‌های تولیدی بازدید به عمل آمد و گفته شد که حدود ۷۰ درصد از واحد‌های تولیدی لرستان نیمه فعال یا غیر فعال هستند و مشکل برخی از آن‌ها با ورود دستگاه قضا یا مرتفع شده یا در این مسیر قرار دارد، دیگران هم بیایند کمک کنند تا مشکل مابقی واحد‌های تولیدی هم مرتفع شود تا آثار و برکات خدمات آن‌ها برای مردم ملموس شود.

اسماعیلی با بیان اینکه حمایت از تولید را وظیفه همگان می‌دانیم گفت: بخشی از این حمایت حقوقی و قضایی است که قوه قضاییه بدون تشکیل پرونده قضایی به کمک تولیدگران و فعالان اقتصادی آمده است و در مواردی هم به لحاظ تخلف برخی از مدیران یا خصوصی سازی غلط در برخی از واحد‌های تولیدی، پرونده قضایی تشکیل شده است و تدبیر و سیاست قوه قضاییه این بوده است که ضمن رسیدگی به تخلف افراد متخلف روند رسیدگی به گونه‌ای باشد که توأم با اختلال در تولید و و بیکار شدن کارگران نباشد.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به عملکرد برخی از واحد‌های قضایی بیان کرد: در واحد‌های قضایی سراسر کشور در سال ۹۹ شاهد افزایش ۵ درصدی ورود پرونده‌های یکتا به واحد‌ها بودیم و حدود ۸ درصد کار قوه قضاییه و ورودی پرونده‌ها نسبت به سال قبل افزایش یافت، اما در حوزه عملکردی ۱۲درصد موجودی پرونده‌های اول سال ۹۹ کاهش یافته است، یعنی عملکرد همکاران ما در سال ۱۳۹۹ به نسبت سال ۱۳۹۸ علی‌رغم شرایط کرونا یی ۲۰ درصد افزایش یافته است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟