شاهزاده سعودی: وحشت شاهزاده عربستان از برنامه هسته ای ایران

به گزارش رکنا، به نقل از: روزنامه القدس العربی چاپ لندن، شاهزاده "ترکی فیصل" رئیس سابق اطلاعات عربستان سعودی در خصوص نشست وین بر لزوم مشارکت عربستان و سایر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در آن تاکید کرد و گفت: گفت‌وگوهای وین نگرانی‌های ما نسبت به خطر برنامه‌های هسته‌ای را از بین نمی برد و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس باید در قلب این گفت‌وگوها حضور داشته باشند و تمام نگرانی‌ها در خصوص موشک‌های بالستیک ایران و دخالت‌های منطقه ای آن بررسی شود!

این شاهزاده سعودی ادامه داد: ساده انگاری باراک اوباما (رئیس جمهور سابق آمریکا) موجب شد به همسایگان ایران در توافق هسته ای توجهی نشود و استقبال کشورهای خلیج فارس از این توافق بر این اساس بود که این توافق موجب توقف رفتار خصمانه ایران در منطقه می‌شود اما آنچه رخ داد برعکس بود زیرا دخالت‌های ایران افزایش یافت و سلطه منطقه‌ای آن دو چندان شد.

ترکی فیصل گفت: تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای با هدف اعمال فشار بر ایران به منظور کنترل دخالت‌های آن در منطقه و از بین بردن نگرانی های کشورهای منطقه صورت گرفت، اما جو بایدن امروز به توافق هسته‌ای بازمی‌گردد. ادامه توافق هسته ای به شکل قبل موجب شعله ور شدن درگیری‌ها می‌شود و کشورهای منطقه را به سمت جستجوی جایگزین‌هایی سوق می‌دهد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟