امیدواری جان کری نسبت به همکاری با چین

به گزارش رکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، جان کری فرستاده ویژه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در مسائل اقلیمی در جریان سفر به امارات متحده عربی، گفت: امیدوارم آمریکا و چین بتوانند در آینده در زمینه مسائل اقلیمی همکاری کنند.

وی افزود: امیدواری ما این است که بتوانیم در آینده با چین بر سر مسائل آب و هوایی به توافق برسیم. بایدن رئیس جمهور آمریکا و من به طور شفاف اعلام کرده‌ایم که هیچ یک از مسائلی که با چین داریم- که مسائل زیادی را شامل می شود- ارتباطی با همکاری ما بر سر مسائل اقلیمی ندارد.

امیدواری وزیر خارجه پیشین آمریکا درباره همکاری احتمالی با چین بر سر مسائل اقلیمی در حالی است که پکن و واشنگتن اختلافات عمیقی درباره مسائل اقتصادی و تجاری و حقوق بشر دارند.

آمریکا اخیرا چین را به خاطر بدرفتاری با مسلمانان اویغور تحریم کرده است. چین نیز در مقابل تحریم هایی را علیه مقام های آمریکایی وضع کرده است.

جان کری پیش از این نیز در سخنانی گفته بود که "واقعا نمی دانم آیا چین در خصوص مسائل اقلیمی با آمریکا همکاری خواهد کرد یا نه."

چین اعلام کرده است که قصد دارد تا سال 2060 میلادی، تولید گازهای گلخانه‌ای را به صفر برساند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟