توافق این 3 کشور برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی

مشاوران امنیت ملی آمریکا ، ژاپن و کره جنوبی در خصوص ادامه همکاری سه جانبه برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی به توافق رسیدند.

به گزارش رکنا، در بیانیه مشترک سه کشور آمریکا، کره جنوبی و ژاپن است: مشاوران امنیت ملی نگرانی‌های خود را در مورد برنامه‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک کره شمالی به اشتراک گذاشته و بر تعهد خود برای حل و فصل این مسائل از طریق همکاری سه جانبه منسجم در جهت خلع سلاح هسته‌ای تأکید کردند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، ژنرال شیگرو کیتامورا، رئیس دبیرخانه امنیت ملی ژاپن و سو هون، مدیر دفتر امنیت ملی کره جنوبی اوایل روز جمعه در واشنگتن دیدار کردند تا در مورد بررسی سیاست‌های کره شمالی و موضوعات مورد علاقه مشترک بحث و تبادل نظر کنند. در این بیانیه آمده است که سه مشاور توافق کردند که برای تقویت قدرت بازدارندگی در منطقه همکاری کنند.

روز دوشنبه کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برنامه‌ای برای دیدار با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ندارد. بایدن پیش از این گفته بود که مایل به نوعی دیپلماسی با کره شمالی است.

مذاکرات بین واشنگتن و پیونگ یانگ از نشست ناموفق فوریه ۲۰۱۹ در هانوی متوقف شد، در آن نشست آمریکا خواستار اقدامات قاطع‌تر از کره شمالی برای دست کشیدن از سلاح‌های هسته‌ای خود بود و پیونگ یانگ واشنگتن را به عدم پاسخگویی به گام‌های برداشته شده متهم کرد. مذاکرات اکتبر ۲۰۱۹ در سوئد نیز نتوانست بن بست را شکست.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟