جزئیات جدید از حمله هوایی فرانسه به مالی

سازمان ملل در گزارشی جمع‌بندی کرد که حداقل ۱۹ شهروند غیرنظامی کشور مالی در حمله هوایی ارتش فرانسه به مرکز این کشور در ماه ژانویه جان خود را از دست دادند.

به گزارش رکنا به نوشته وبگاه «دیلی‌میل»، این در حالی است که مسئولان پاریس پیشتر مدعی شده بودند هدف حملات هواپیماهای نظامی آنها، تجمع عناصر افراطی مسلح بوده است.

افشای کشتار غیرنظامیان

افشای کشتار غیرنظامیان در حملات هوایی فرانسه به مالی، باعث تشدید مخالفت‌ها با حضور نظامی فرانسوی و عملیات‌های آنها در این کشور خواهد شد.

پیش از گزارش سازمان ملل، ساکنان روستای «بونتی» واقع در استان مرکزی «موپتی» در مالی گفته بودند که هواپیماهای نظامی فرانسه، مراسم عروسی را هدف قرار داده بودند.

به نوشته دیلی‌میل، در گزارش سازمان ملل که هنوز منتشر نیز نشده است، آمده است: «گروهی که در این حمله [هوایی] آسیب دیدند، غالباََ متشکل از غیرنظامی بود که مورد حمایت قوانین حقوق بشری بین‌المللی قرار داشتند. این حمله [هوایی]، نگرانی‌های جدی درباره احترام گذاشتن [فرانسه] به اصول رفتار خصم‌آمیز برمی‌انگیزد».

پیش از این، شهروندان کشور مالی در اعتراض به اقدامات «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور، تصاویر وی را آتش زدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟