وعده روسیه از تامین جهان با واکسن «اسپوتنیک وی»

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر گینتسبورگ، مدیر مرکز «گامالیا» که واکسن ضد کرونا «اسپوتنیک وی» را طراحی و ساخته است، اعلام کرد که روسیه از عهده تأمین جهان با این واکسن برمی‌آید.

وی در ادامه افزود: « سیستم جمع‌آوری داده‌ها در باره استفاده بالینی از این واکسن تأمین جهان با واکسن روسی را ممکن می‌سازد که وزارت بهداشت روسیه و تحت کنترل میخائیل موراشکو، وزیر روسیه ایجاد شده است.

در ابتدا وقتی ما این دارو را ساختیم من شخصا می دانستم هر چقدر هم که دولت بودجه این کار را تأمین کند، نمی توانم فرایند تولید را بشکلی راه‌اندازی کنم که بتواند نیازهای تمام کشور را تأمین کند. اما حالا مقاصد ما وسیع‌تر شده است. از ما می‌پرسند: «می توانید کل جهان را تأمین کنید؟» جواب ما این است: « می‌توانیم. هم اکنون قصد داریم به 50 کشور دیگر این واکسن را تحویل بدهیم».

اگر کل جهان فقط به تولید واکسن کرونا مشغول شود، طی یکسال می تواند 15 درصد داروی مورد نیاز برای واکسیناسیون 7 و نیم میلیارد جمعیت جهان را تأمین کرد. از اینرو از همان ابتدا مشخص بود که باید تمام ظرفیت کشور بکار گرفته شود. فورا متحد شدیم و بطور مشترک کار را شروع کردیم».

وی همچنین درباره مرحله بعدی پاندمی کووید -19هشدار داد که با ابتلای جانوران اهلی و دام مرتبط است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟