تماس تلفنی وزیر خارجه ژاپن با ظریف

وزیر امور خارجه ژاپن امروز (چهارشنبه) تلفنی با همتای ایرانی خود گفت و گو کرد.

به گزارش رکنا ، در گفتگوی تلفنی «موته گی» وزیر امور خارجه ژاپن با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، طرفین در خصوص راهکارهای تقویت و توسعه روابط دوستانه دو کشور، آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی و از جمله برجام تبادل نظر و رایزنی کردند.

* امیدواری وزیر خارجه ژاپن برای سفر به تهران

وزیر امور خارجه ژاپن ضمن تاکید بر یافتن راههایی برای گسترش روابط دو کشور، حمایت ژاپن از برجام و انجام تعهدات همه طرف های این توافق را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد با بهبود شرایط کرونایی، بتواند در آینده نزدیک به تهران سفر کند.

ظریف نیز با استقبال از گسترش روابط و سفر موته گی به تهران، تاکید کرد: با ایفای تعهدات طرف مقابل، به ویژه لغو تحریم، جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد اجرای تعهدات خود را از سر بگیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نقش سازنده جمهوری اسلامی در مهار بحران های منطقه ای، ابعاد اقدامات انجام شده از جمله همکاری با نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن برای را تشریح کرد.

درخواست آزادی دارایی‌های مسدود شده جمهوری اسلامی در ژاپن

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چندی پیش در گفت و گو با خبرگزاری کیودو ضمن درخواست برای آزادی دارایی‌های مسدود شده جمهوری اسلامی در ژاپن به واسطه تحریم‌های آمریکا، از توکیو خواست از اجرای تصمیمات غیرقانونی واشنگتن علیه تهران خودداری کند.

گفتنی است «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس نیز امروز با حسن روحانی تلفنی درباره برجام و دیگر مسائل دوجانبه و اوضاع منطقه ای و بین المللی گفت و گو کرد. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟