رئیس پلیس کنگره آمریکا دست به دامان گارد ملی شد

به گزارش رکنا، «یوگاناندا پیتمن» در نامه‌ای که به رؤیت خبرگزاری آسوشیتدپرس رسید، خطاب به مقامات کنگره نوشت که هیأت ناظر بر فعالیت‌های سازمان تحت مدیریت وی تاکنون از تمدید وضعیت اضطراری مورد نیاز برای حفظ نیروهای گارد ملی در این شهر خودداری کرده‌اند.

پیتمن گفت که وی برای اقناع این هیأت سه نفره پایتخت به کمک مقامات کنگره نیاز دارد.

در این نامه، فهرست اقدام‌های موردنظر هیأت ناظر شامل حذف بخشی از حصارهای نصب شده دورتادور محوطه کنگره و همچنین کاهش نیروهای گارد ملی از ۵،۲۰۰ نفر به ۹۰۰ نفر می‌شود. اما پلیس کنگره خواهان حفظ این حصارها برای یک مدت نامحدود است.

درخواست پلیس کنگره آمریکا از گارد ملی

اوایل روز پنج شنبه، آسوشیتدپرس در گزارشی اعلام کرد که پنتاگون درخواست پلیس کنگره برای حفظ ۲،۲۰۰ نیروی گارد ملی به مدت ۶۰ روز دیگر را بررسی می‌کند. در بیانیه پلیس آمریکا آمده است که پیتمن به طور رسمی حفظ این نیروها را به پنتاگون توصیه کرده است.

گفتنی است که پیش از یورش هواداران ترامپ به ساختمان کنگره در روز ششم ژانویه که به تخریب و غارت بخش‌هایی از عمارت کنگره و کشته شدن پنج تن از جمله یک مأمور پلیس کنگره انجامید، اختلاف نظری مشابه میان پلیس کنگره و هیأت نظارت بر آن به وجود آمد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟