دادخواهی بمباران‌ شیمیایی سردشت مشمول زمان نشود/ استفاده از سلاح شیمیایی محکوم است

آیت‌الله سید ابراهیم رییسی در دیدار با خانواده شهدا و جانبازان شیمیایی سردشت، اظهار داشت: حادثه سردشت نباید مشمول مرور زمان شود و حادثه سردشت از یاد مسئولان و مردم برود.

رییس قوه قضاییه افزود: ما امروز در جایگاه مدعی حقوق انسان و بشر هستیم و غرب در جایگاه متهم، که چگونه بی رحمانه مردم را در سردشت، ایران و حتی کردستان عراق با سلاح شیمیایی کشتند.

رییسی خاطرنشان کرد: غربگرایان به توحش مبتلا شده‌اند و ما امروز باید نسل فعلی و آینده را نسبت به این توحشی که به نام تمدن در دنیا نشان داده می‌شود، آگاه کنیم.

وی با بیان اینکه ما در جایگاه مدعی و مغرب زمین در جای متهم قرار دارد، افزود: دیپلماسی فعال لازم است تا پرده این جنایاترا بردارد.

این مقام مسوول با بیان اینکه باید نیاز دارویی جانبازان شیمیاییتامین شود، گفت: باید به صورت ویژه ای نیازهای دارویی و درمانی جانبازان شیمایی تامین شود.

رییسی افزود: متاسفانه مدعیان حقوق بشر غربی حتی اجازه نمی‌دهند داروهای مورد نیاز آنها وارد کشور شود.

وی گفت: مقام معظم رهبری تاکید ویژه ای به تکریم خانواده شهدا دارند و مسئولان باید دیدگاه ویژه ای نسبت به خانواده شهدا داشته باشند.

رییس قوه قضاییه اظهار داشت: مقام معظم رهبری قبل از شرایط کرونایی در برنامه های کاری خود ، برنامه دیدار با خانواده شهدا داشتند چرا که توجه به شهید و شهادت، توجه به انقلاب است.

رییسیبا اشاره به توطئه دشمنان، افزود: بحث دشمنان تفرقه انداختن میان شیعه و سنی نیست بلکه کم رنگ کردن اسلام است. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟