طرح پایش قضایی زندانیان ورامین اجرا شد

به گزارش رکنا و به نقل از اداره کل زندان های استان تهران، محمدجواد حشمتی در اجرای طرح پایش قضایی زندانیان ندامتگاه ورامین گفت: طی روزهای پایانی سال، خانواده های این افراد، چشم انتظار آزادی عضو خانواده شان هستند و تلاش براین است تا حد ممکن زندانیانی که واجد شرایط قانونی هستند، از تاسیسات و ارفاقات حقوقی برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: این قبیل اقدامات که دستگیری از درماندگان است، نزد خداوند متعال ماجور است و ان‌شاءالله بیش از گذشته نهادهای اجتماعی به کمک زندانها بیایند تا شاهد تکرار جرم و بازگشت به زندان نباشیم و در حقیقت زندان ها تبدیل به دانشگاه و آموزشگاه نیکی ها شود.

در این جلسه، مدیرکل زندان‌های استان تهران نیز ضمن سخنانی اظهار داشت: از ابتدای آغاز طرح پایش قضایی که مورد تاکید مقامات عالی قوه قضاییه و ریاست سازمان زندان‌ها است، ضمن حضور گسترده مقامات قضایی و قضات در زندان ها و بررسی پرونده های زندانیان، تعداد متهمان کاهش یافته است.

سیدحشمت الله حیات الغیب در ادامه بیان داشت: با برگزاری ۱۰ هزار و ۴۹۵ مورد جلسات دادرسی الکترونیک طی پنج ماه اخیر، آمار اعزام مددجویان به محاکم قضایی به کمتر از یکصد نفر در کل استان رسیده است.

وی در خصوص مددجویان ندامتگاه ورامین نیز توضیح داد: طی این مدت، با حضور قضات، تلاش مدیر، مسئولان و مددکاران این مرکز، ۱۹۲ نفر نیز ضمن دریافت احکام تخفیفی و رافت دستگاه قضایی، از این مرکز آزاد شده، به کانون خانواده هایشان بازگشته اند.

بر اساس این گزارش، در طرح پایش، محسن مقدس بازرس ویژه رئیس کل دادگستری و ۵۰ نفر از قضات محاکم و اجرای احکام و دادیاران نیز شرکت داشتند که طی دیدار حضوری با تمام زندانیان که تا غروب ادامه داشت، زمینه آزادی ۱۵ نفر با استفاده از مرخصی پایان حبس فراهم گردیده، ارفاقات قانونی در مورد زندانیان واجد شرایط دیگر نیز اعمال شد تا نتایج آن به زودی اعلام می گردد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟