باقری کنی: در ترور سردار سلیمانی اروپایی‌ها هم شریک هستند

به گزارش رکنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری‌ کنی، دبیر ستاد حقوق بشر ایران و معاون امور بین الملل قوه قضائیه ، در مراسم رونمایی از ترجمه ۲۰ زبانه نامه سردار شهید سلیمانی به دخترش فاطمه که در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: نباید برجسته‌ سازی ابعاد شخصی شهید سلیمانی موجب در انزوا قرار گرفتن‌ ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی باشد.

وی افزود: از جمله ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی، "صیانت از حقوق انسان‌ها" و "مبارزه با تروریسم" بود، لذا سلیمانی را باید "مدافع بزرگ حقوق ملت‌های منطقه" و "فرمانده بزرگ مبارزه با تروریسم" نامید.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: بدون در نظر گرفتن اسلام و انقلاب و امام و ولایت، تصویر کامل و جامعی از شخصیت شهید سلیمانی نمایش داده نمی‌شود.

باقری‌ کنی در ادامه گفت: اگر همانگونه که رهبری در بیانیه گام دوم تصریح نمودند "طهارت" به عنوان شرط عملی احراز جایگاه مسؤولیتی مد نظر قرار گیرد و باور به تفکر اسلامی و ارزش‌های انقلابی و التزام عملی به آن در میان کارگزاران نظام به گفتمان غالب تبدیل شود، دیگر برای صیانت از حقوق مردم نباید نیازمند سازوکارهای قانونی مانند سازمان بازرسی یا دیوان محاسبات و دیوان عدالت اداری بود. شهید سلیمانی نه در پشت میز اداره، بلکه در میدان جنگ پایبندی به حقوق انسان‌ها و اهتمام برای صیانت از آنها را به همه از جمله مدعیان حقوق بشر آموخت.

وی تاکید کرد: هدف شهید سلیمانی دفاع از مستضعفان تحت ظلم تروریست‌ها بود و در عمل نیز چنین هدفی را محقق کرد، لذا اگر رژیم آمریکا مجرم اصلی ترور شخص شهید سلیمانی باشند، اما در ترور شخصیت دفاع از حقوق انسان‌ها و مبارزه با تروریسم، اروپایی‌ها هم شریک هستند، چرا که در قبال ترور مدافع بر حقوق ملت‌های منطقه و فرمانده مبارزه با تروریسم سکوت کردند.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در پایان یادآور شد: هدف شهید سلیمانی کشتن نبود، حتی کشتن تروریست‌ها، بلکه هدف او نجات مستضعفان بود، به عبارت دیگر شمشیر سلیمانی برای دفاع از مردان و زنان و کودکان بی‌پناه و مظلوم بود، اما اگر تروریست‌ها در قتل و ظلم به مستضعفان مصر بودند، قطعا با شمشیر بران سردار سلیمانی مواجه می‌شدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟