منطقه ویژه اقتصادی  فرصت مهمی برای توسعه سرمایه‌گذاری است

اسحاق جهانگیری امروز( شنبه ) در نشست شورای اداری و اقتصاد مقاومتی استان کردستان و آیین افتتاح منطقه ویژه اقتصادی بانه اظهار داشت: منطقه‌ ویژه‌ اقتصادی یک دوره طولانی معافیت مالیاتی دارد و از مجموعه ای از قوانین و مقرارت مستثنا شده که انگیزه‌ای برای سرمایه گذاری باشد.

به گزارش رکنا، وی افزود: اگر سرمایه‌گذار برای تولید نیاز به واردات داشته باشد از معافیت‌های مختلفی برخوردار شده و برای صادارات هم از امتیازاتی برخوردار است که تولید را به صرفه می‌کند.

جهانگیری با اشاره به اینکه دولت امتیازی به سرمایه‌گذاران ارائه کرده است به ویژه با هدف صادراتی بتوانند به راحتی به تولید بپردازند تاکید کرد: برخی از این مناطق ویژه اقتصادی در کشور به یکی از قطب‌های صنعتی تبدیل شده‌اند و هزاران نفر در حال اشتغال هستند.

معاون اول رییس جمهوری یادآور شد: امیدواریم منطقه ویژه اقتصادی بانه به چنین قطبی تبدیل شود در این راستا امتیازات و معافیت‌هایی که در نظر گرفته شده اطلاع رسانی شود.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی هم در این نشست با اشاره به اینکه سازمان صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی سازمانی توسعه‌ای گفت: ۸۲۵ شهرک و ناحیه صنعتی و ۹ منطقه ویژه اقتصادی در کشور وجود دارد که یکی از آنها منطقه ویژه بانه است.

فتحعلی محمدزاده با بیان اینکه این منطقه ویژه اقتصادی ۸۵ هکتار خواهد بود که در فاز اول ۳۵ هکتار آن به بهره برداری رسیده‌ است افزود: این منطقه ویژه ۲هزار فرصت شغلی در فاز اول ایجاد می‌کند و از زیرساخت‌های لازم از جمله آب، برق و فیبر نوزی برخوردار است.

محمدزاده تاکید کرد: زمین‌های لازم به ۱۰ متقاضی تحویل شده که تولیدات مختلفی از جمله پوشاک و لوازم خانگی در آن تولید می‌شود.

وی یادآور شد: منطقه ویژه اقتصادی بانه با توجه به موقعیت اقلیمی شرایط مناسبی دارد و در هفت کیلومتری مرز سیران‌بند قرار دارد که شرایط خوبی برای وارادت و صادرات محسوب می‌شود.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی اظهار داشت: این منطقه ویژه از معافیت‌های گمرکی و مالیاتی برخوردار است و می تواند نقش موثری ایفا و برگ زرین دیگری از خدمات دولت است که مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

گفتنی است ، معاون اول رییس جمهوری در این سفر یک روزه به کردستان، با حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، چند طرح را در بخش‌های مختلف به صورت همزمان افتتاح می‌کند و عملیات اجرایی چند طرح نیز با حضور وی شروع می‌شود.

از مهم‌ترین برنامه‌های سفر دکتر جهانگیری به استان کردستان، می‌توان به بهره‌برداری از منطقه ویژه اقتصادی بانه، شروع عملیات اجرایی طرح ساماندهی و توسعه مرز رسمی باشماق مریوان، شروع عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۰۰ روستا و ۱۵۰ واحد صنعتی و تولیدی، طرح‌های مسکن مهر و ۲۰ زمین ورزشی، ۴.۲ هکتار گلخانه و ۹۲۳ هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی و طرح‌های قابل افتتاح حوزه کشاورزی استان اشاره کرد.

جهانگیری همچنین با حضور در روستای "هانیس" سنندج، ۱۴۶ کیلومتر راه روستایی را به بهره‌برداری می‌رساند، سپس در نشستی با نخبگان اقتصادی استان شرکت می‌کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟