صدای احزاب در کشور ما شنیده نمی‌شود

داریوش قنبری نماینده ادوار مجلس صبح امروز (پنجشنبه) در نوزدهمین کنگره حزب مردم سالاری، گفت: متاسفانه احزاب در کشور ما جایگاه مناسبی ندارند و صدایشان شنیده نمی‌شود و «پیمانکار انتخابات» فرض شده ایم و لازم است در نحوه فعالیت احزاب تجدیدنظر شود.

به گزارش رکنا، عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری خواستار متعهد بودن فرد مورد حمایت احزاب در انتخابات شد و گفت: حداقل در ارتباط با احزاب اصلاح طلب، وقتی آنها از فرد خاصی حمایت می‌کنند انتظاراتی به وجود می‌آید و از سرمایه‌های حزبی برای موفقیت شخص استفاده می‌شود و این شخص هم باید بعد از انتخابات، به دیدگاه‌های حزبی متعهد باشد. بنابراین احزاب اصلاح‌طلب باید در آینده به شکلی عمل کنند که در آینده شاهد استفاده از سرمایه جریان اصلاحات برای افرادی که به برنامه‌های اصلاح طلبانه متعهد نیستند، نباشیم.

قنبری با بیان اینکه رابطه بین حاکمان و مردم باید بر اساس قراردادی تنظیم شود که اگر از یک طرف حمایت هست، تعهدی هم باید وجود داشته باشد و باید به شکلی برنامه محور حرکت کنند، گفت: انتخابات ۱۴۰۰ در شرایطی برگزار می شود که شاهد مطالبات انباشته مردم و مشکلات اقتصادی گسترده هستیم.

وی، دلیل مشارکت پایین در انتخابات مجلس یازدهم را برخوردهای حذفی و انباشت مطالبات مردمی دانست و خاطرنشان کرد: چاره ای جز مشارکت گسترده در انتخابات وجود ندارد و مشارکت ضعیف مردم زمینه را برای به قدرت رسیدن افرادی فراهم می کند که تعهدی به مردم ندارند و مردم باید بدانند مشارکت پایین آنها منجر به تشکیل مجلسی چون مجلس یازدهم می شود.

این فعال اصلاح‌طلب گفت: احزاب سیاسی با تعهدی که به منافع ملی دارند در انتخابات مشارکت وسیع داشته باشند و برنامه محور حرکت کنند تا بتوانند از فرد منتخب، حل مشکلات را مطالبه کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟