جهانگیری:تحریم‌ها نبود واکسن کرونا را در اختیار مردم قرار می‌دادیم

به گزارش رکنا، وی افزود: آمریکایی‌ها راه‌های دسترسی به سرمایه و دارایی‌های ما را مسدود کردند، ما در زمانی که درگیر تحریم‌ها هستیم باید مانند بقیه کشورها با شیوع بیماری کرونا نیز مقابله کنیم. اما امکان ارسال تجهیزات پزشکی که با همکاری سازمان جهانی بهداشت خریداری شد، بعد از یک سال به دلیل مسدود بودن منابع مالی فراهم نشده است.
معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: در حال حاضر ایران در کشورهای آسیایی ده‌ها میلیارد دلار پول دارد که در بانک‌های آنها مسدود مانده است و برای ارسال ۵۰ میلیون دلار رش بهداشت و درمان دارد و ایران از این ظرفیت نه تنها برای مردم خود بلکه در مواردی که در منطقه نیاز باشد برای کمک به ملت ‌های همسایه استفاده خواهد کرد.
جهانگیری افزود: انتظار داشتیم در زمان وقوع بحران کرونا، ایران بتواند به لحاظ انسانی به کشورهای نیازمند کمک کند اما آمریکایی‌ها دست ما را در این حوزه بسته‌اند.
وی خاطر نشان کرد: با وجود محدودیت‌ها، کادر پزشکی و درمانی کشورمان در موضوع مقابله با کرونا اقدامات شگفت‌انگیزی انجام داده‌اند. در این زمینه مردم ما هم به خوبی همراهی کردند، خوشبختانه دانشمندان ما گام‌های بزرگی در حوزه سلامت برداشته‌اند و گروه‌های مختلفی برای تولید واکسن فعالیت می‌کنند. قطعا این توانمندی فرصت خوبی برای مقابله به بیماری کرونا در منطقه فراهم می‌کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟