نمایندگان در صحن علنی عدد 4 را نشان می دهند اما دکمه مخالفت را انتخاب می کنند

«قاسم میرزایی نکو»، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس دهم، در رابطه با ردکلیات طرح شفافیت آرا نمایندگان مجلس یازدهم گفت: شکاف بین فراکسیون های مختلف مجلس ظهور واقعی پیدا کرده است. نمایندگان در ابتدا بنا داشتند یک دست و یک شکل و با یک فرمان به قوانین رای دهند اما پس از تکیه بر صندلی بهارستان، رفتارشان تغییر کرد و با گذشت زمان نمایان می شود، این یکی از شفافیت هایی است که آقایان چه بخواهند یا نخواهند دیده می شود.

او ادامه داد: رای شفاف در همه پارلمان ها و مجالس دنیا به راحتی قابل دسترسی و نمایش است، زمانی که شخصی نماینده است و به راحتی نطق و موارد را اعلام می‌کند دلیلی ندارد رای او پنهان بماند. متاسفانه دوگانه‌هایی شکل گرفته و در مسائل مختلف هم جاری می شود.

عضو فراکسیون امید در مجلس دهم مطرح کرد: طرح شفافیت آرا در مجلس دهم توسط فراکسیون امید مطرح شد و رای بالایی هم داشت، خاطرم هست حاجی دلیگانی طرحی مشابه را آورد و با طرح اولیه ادغام شد. طرحی که در مجلس یازدهم رد شد طرح حاجی دلیگانی است. نمایندگان در صحن علنی با دست عدد 4 را نشان می دهند ولی روی میزشان دکمه مخالفت را انتخاب می کنند. نگرانی نمایندگان از شفافیت یا از بخش های جامعه است و یا از نهادهای نظارتی و ردصلایت نگرانند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟