دیدار هیئت طالبان با ظریف

به گزارش رکنا و به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، آقای ظریف در این دیدار ضمن ابراز خشنودی از ایده تشکیل حکومتی همه شمول با حضور همه اقوام و گرو‌های سیاسی در افغانستان اظهار داشت: تصمیمات سیاسی نمی‌تواند در خلا اتفاق بیافتد و تشکیل حکومت همه شمول باید در یک فرایند مشارکتی و با در نظر داشتن ساختار‌ها و نهاد‌ها و قوانین بنیادی مانند قانون اساسی شکل گیرد.

اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تسهیل گفتگو بین طالبان و دولت و دیگر گروه‌های افعانستانی بخش دیگری از صحبت‌های وزیر امور خارجه کشورمان با طالبان بود و در این باره آقای ظریف تاکید کرد: مردم خوب افعانستان مظلوم واقع شده اند. جنگ و اشغال افغانستان لطمات سنگینی به مردم افعانستان وارد ساخته است، امیدوارم که تمام تلاش شما آن باشد که آلام و مشکلات مردم هرچه زودتر به پایان رسد و با برقراری صلح در افعانستان هرچه زودتر بهانه اشغالگران از دستشان خارج شود.

در ابتدای این دیدار ریاست هیات طالبان گزارشی از روند صلح و گفتگو‌های بین الافغانی ارائه کرد و تاکید داشت که روابط ایران و افغانستان همواره روابطی بر بنیاد دوستی و حسن همسایگی بوده و امیدوار هستند که با برقراری صلح و آرامش در افغانستان روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

ملا برادر در این ملاقات با اشاره به نقش مخرب داعش در افعانستان و منطقه از روند گفتگو‌های بین الافعانی اظهار خشنودی کرد و تشکیل دولتی همه شمول با حضور همه اقوام و گروه‌های سیاسی را امری ضروری برای برقراری صلح کامل در افغانستان دانست.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟