واکنش هاشمی طبا به اظهارات جنجالی علیه روحانی در برنامه صدا و سیما

سید مصطفی هاشمی‌طب مساله ادبیات خاص در صدا و سیما را فراتر از آنچه در یک برنامه و اهانت به رئیس‌جمهور دیده شد، می‌داند و می‌گوید: دوستانی که مدعی رسالت اسلامی هستند از یک طرف می‌گویند رسالت پیامبر(ص) رسالت سیاسی و نه اخلاقی بوده یعنی در ظاهر رسالت اسلامی را رسالتی حاکمیتی و سیاسی و نه اخلاقی و تازه پیامبر خدا را در انجام این رسالت ناموفق می‌دانند.

به گزارش رکنا، وی با بیان این که برخی در حال ارائه قرائت جدیدی از اسلام هستند، ادامه داد: بر خلاف آموزه‌های مختلف اسلامی که حتی می‌گویند به بزها دشنام ندهیم، شاهد ادبیات جریانی هستیم که می‌گویند لازم است با آدم‌های مشکوک که به دنبال انحراف مردم هستند با «بهتان و تهمت» حرف بزنیم؛ یعنی دینی را مطرح و دنبال می‌کنند که همان ماکیاولیسم است.

هاشمی‌طبا افزود: آنها خود را مجاز می‌دانند تا تهمت بزنند و دروغ بگویند و فعلا این موارد را بد نمی‌دانند. به نظر می‌رسد شیوه و قرائت جدیدی از اسلام که به فرمایش حضرت علی «وارونه پوشیدن پوستین است» را در جامعه رشد می‌دهند.

وی با تاکید بر این که آنها که دشنام می‌دهند، تهمت می‌زنند و مطرود می‌کنند در حقیقت حاکمیت و مدیریت جامعه را زیر سوال می‌برند، تصریح کرد: وقتی می‌گویند رئیس‌جمهوری پای منقل است یعنی رئیس‌جمهور چنین کاری می‌کند و رهبری هم به او هیچ نمی‌گوید و بعضا حتی او را تایید هم می‌کند؛ معلوم است که این داستان اهانت به کجاها کشیده می‌شود.هاشمی‌طبا تاکید کرد: آنچه در صدا و سیما رخ داد نه تنها اهانت به رئیس‌جمهور و دولت بلکه توهین به حکمرانی و کل جمهوری اسلامی بود. چطور می‌شود رئیس‌جمهور اینطوری باشد اما برای ادامه کار مجوز داشته باشد؟آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟