آیت الله رئیسی در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری استان سمنان
حجم ویدیو: 9.87M | مدت زمان ویدیو: 00:01:20

به محض وصول گزارش به دادسرا و کلانتری باید امر رسیدگی و پیگیری آغاز شود. نگه داشتن شکایت و گزارش در هیچ واحد قضایی و نظارتی ولو یک روز مجاز نیست و به محض وصول باید رسیدگی آغاز شود.

به گزارش رکنا، کمبود نیروی انسانی نمی تواند مجوزی برای تاخیر در انجام کار مردم باشد. باید کار را به صورت مضاعف انجام داد و این امر نیز واقع شده است. علیرغم کمبود نیروی سازمانی کاری را ارائه داده اید که نشان از تلاش و فعالیت و مجاهدت همکاران دارد.

آمار چهل درصد صلح و سازش در پرونده ها قابل توجه است

نسبت به اعتبار اسناد رسمی باید به سوی این موضوع پیش رویم که اسناد غیررسمی تبدیل به اسناد رسمی شوند و اسناد رسمی معتبر باشند که البته در مجلس تصویب شد و اعتبار دادن به اسناد رسمی مالکیت را تثبیت، دعاوی را کاهش و جلوی سوءاستفاده را می گیرد

نظارت پذیری ارزش و نظارت گریزی ضد ارزش است

یکی از وظایف مدیران نظارت علی الدوام است و مدیر باید مراقبت کند تا تخلفی رخ ندهد.

جای دارد هم از دولت و هم مجلس به خاطر اقدامی که در مورد قانون شوراهای حل اختلاف انجام داده اند تشکر کنم. با این تصویب امیدواریم که اجرا به سرعت صورت گیرد و برخی از گله مندی های همکاران خاتمه پذیرد.

اساس تاسیس شورای حل اختلاف، برای حل اختلاف است و اگر به صورت کارآمد، کارها صورت گیرد می تواند مشکلات مردم را بکاهد و از ورودی ها جلوگیری کند

برخی پرونده ها پیچیده است و نیاز به مشورت دارد. مشورت با مشاورین خلاف استقلال قاضی نیست و برای کشف حقیقت نظر کارشناسان را بگیریم و هرکس بتواند در کشف حقیقت کمک کند مهم است؛ چراکه وظیفه قاضی کشف حقیقت است و در کشف حقیقت تمیز بین حق و باطل شرط است

گاهی حق روشن است؛ اما امیال و فضاسازی ها و جوسازی ها جای حق را می گیرد. دستگاه قضایی باید پناه مظلومان باشد و اگر کسی مراجعه کرد از او رفع ظلم شود.

فساد از عدم احساس مسئولیت توسعه پیدا می کند. یکی از روشهای مهم مستکبرین حساسیت سنجی است هرجا مسئولان در طول تاریخ ضعیف واقع شده اند جایی است که حساست آن ها کم شده است و هرجا که مسلمانان با احساس مسئولی بودند کسی نتوانست به آن ها غالب شود.

اگر در یک مجموعه با مبلغ کم رشوه، کار انجام شد این موضوع بیشتر می شود. باید کاری کنیم که فساد توسعه پیدا نکند و فساد کم و کم کاری کم هم زیاد است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟