اسنپ چت هم حساب ترامپ را مسدود کرد

به گزارش رکنا،برنامه اسنپ چت پس از حمله شورشیان طرفدار ترامپ به کنگره آمریکا ، حساب کاربری دونالد ترامپ را مسدود کرد. سخنگوی اسنپ چت در مصاحبه‌ای تأیید کرد: این اقدام در روز چهارشنبه انجام شده و افزود: این شرکت قبل از ارزیابی مجدد تصمیم خود، وضعیت را از نزدیک رصد می‌کند.

این اولین بار نیست که اسنپ چت در مورد نگرانی سخنان تحریک آمیز و خطرناک ترامپ اقدام می‌کند. سخنگوی اسنپ چت در ماه ژوئن، اعلام کرده بود: محتوای پیام‌های منتشر شده در اسنپ چت ترامپ دیگر در برگه Discover خود تبلیغ نمی‌شود و فقط در صورت مشترک شدن یا جستجو برای کاربران، قابل مشاهده است.

مسدود شدن حساب ترامپ توسط اسنپ چت

ایوان اشپیگل، بنیانگذار و مدیر اجرایی اسنپ چت گفت: "برنامه Snapchat نمی‌تواند به سادگی از کنار حساب‌هایی که در آمریکا موجب ایجاد خشونت نژادی، تبلیغ و تحریک افراد به این دست از رفتارها، بگذرد، خواه این کار را در پلتفرم ما انجام دهند یا خارج از آن. "

سخنگوی اسنپ چت گفت: برخلاف بسیاری از پلتفرم‌های دیگر رسانه‌های اجتماعی، برنامه Snapchat راه ارتباطی کاربران را با دوستان بیشتر از ارتباط با مخاطبان فراهم کرده است. این تمرکز بر ایجاد مشکل در گسترش اطلاعات غلط با تکیه بر محتوای تعدیل و تأیید شده است. به عنوان مثال، برگه Discover فقط محتوای شرکای تحریریه مانند رویترز و سایر سازمان‌های خبری را نشان می‌دهد.

مسدود شدن حساب ترامپ به خاطر تحریک شدن کاربران

توئیتر همچنین پس از اجبار حذف سه توییت، حساب کاربری ترامپ را مسدود کرد، اما این اقدام ممکن است فقط ۱۲ ساعت طول بکشد. فیس‌بوک و اینستاگرام نیز به مدت ۲۴ ساعت از ارسال پیام ترامپ، فعالیت حساب او را متوقف کرده و هشتگ # StormTheCapitol را مسدود کردند. بسیاری از فعالان توئیتر و فیسبوک خواستار ممنوعیت فعالیت دائمی ترامپ از این شبکه‌های اجتماعی هستند، و همچنین سازمان اخلاقی Accountable Tweet در توئیتی نوشت: "حمله خشونت آمیز به کنگره امروز دلخراش بود، اما خیلی دور از ذهن نبود. متأسفانه آمادگی و پاسخ توئیتر و فیسبوک به این دست از اتفاقات به شدت ناکافی و روند بسیار کندی دارد."آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟