برگزاری ۳۰ برنامه در رویداد علمی دانشجویی سردار قاسم سلیمانی

به گزارش رکنا، مهدی عباسی در نشست رویداد ملی دانشجویی سردار سلیمانی با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی یک چهره بین المللی است، گفت: سازمان دانشجویان یکی از مهم‌ترین وظایف خود را بزرگداشت مفاخر ملی و دینی ایران می‌داند که در راستای عمل به این رسالت نیز اقدام به برگزاری رویداد ملی دانشجویی بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان یکی از مفاخر ماندگار و سرداران ملی در تاریخ ایران کرده است.

وی با بیان ضرورت شناخت علمی دقیق از ابعاد مختلف زندگی شخصی و حرفه‌ای و شیوه‌های مدیریت سردار سلیمانی گفت: تبیین مکتب شهید سلیمانی و سیره عملی ایشان نیازمند کار دقیق علمی است تا بتوانیم الگوی خوبی به دانشجویان معرفی کنیم.

وی ادامه داد: نباید سردار سلیمانی را فقط به اقدامات و رشادت‌های ایشان در جبهه مقاومت محدود کرد، بلکه باید با اجرای برنامه‌های علمی و فرهنگی در میان دانشجویان به شناساندن ابعاد گوناگون شخصیتی این شهید بزرگوار پرداخت.

سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی افزود: در این سازمان، برنامه‌هایی به منظور تبیین و یادآوری جایگاه این سردار بزرگ برنامه ریزی شده است که در این زمینه می‌توان به همایش علمی-دانشجویی؛ همایش علمی- پژوهشی و فراخوان آثار هنری، ادبی و چندرسانه‌ای اشاره کرد.

وی افزود: نقش آفرینی بین المللی جمهوری اسلامی ایران، جایگاه شهید سلیمانی در تحولات منطقه و پیامد‌های شهادت سردار سلیمانی از جمله محور‌های همایش علمی- دانشجویی است.

آقای عباسی گفت: اجرای ۳۰ برنامه در شعب سازمان دانشجویان در استان‌ها از ۱۳ دی آغاز خواهد شد و ۱۳ دی ماه به نوعی شروع رسمی رویداد ملی و دانشجویی سردار سلیمانی است و تا ایام دهه فجر ادامه دارد.

وی ضمن تأکید بر دانشجویی بودن این رویداد گفت: به دلیل اینکه این رویداد اساسا یک رویداد دانشجویی است، نخستین برنامه در این چارچوب نیز همایش علمی و دانشجویی خواهد بود که در قالب آن، در سالگرد شهادت این شهید بزرگوار، دانشجویان به ارائه مقالات علمی خود خواهند پرداخت.

سرپرست سازمان دانشجویان با بیان اینکه مهلت ارسال مقالات تا ۸ دی است، اظهار داشت: با توجه به اینکه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی سامانه‌ای را طراحی کرده است که دانشجویان می‌توانند آثار خود را از طریق این سایت ارسال کنند و مهلت ارسال آثار هنری تا پایان دی است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟