شهربانو امانی: طیف تندرو نمی‌خواهد پاسخگوی مردم باشد

به گزارش رکنا، شهربانو امانی، نماینده ادوار مجلس و فعال سیاسی اصلاح طلب ، در رابطه با مصوبه مجلس در خصوص اصلاح قانون انتخابات گفت: به نظر من در شش ماهی که به انتخابات مانده است، با توجه به اینکه مجلس یازدهم، خروجی مناسبی نداشته و برنامه ای برای تحقق شعارهای خود نشان نداده است، به دلیل نگرانی از بحران دستاورد فرار به جلو می کند، وقتی کمتر از شش ماه به ثبت نام مانده است چنین مصوباتی نشان از نگرانی از حضور رقبا دارد.

او افزود: نمایندگان یک شبه به شرایط سنی دست بردند تا برای چهره های با تجربه اصلاح طلب، محدودیت ایجاد کنند و از طرفی نگران رقبای هم جناحی خود نیز بودند. کشور امروز در بحران اقتصادی قرار دارد و آقایان می خواهند تلاش کنند تا از بهارستان به پاستور بروند و فکر می کنند، اگر به تنهایی همه قدرت را قبضه کنند، می توانند موفق باشند.

امانی تاکید کرد: متاسفانه مجلسی ها شرایطی ایجاد می کنند تا یک نظامی بر سر قدرت بیاید. من فکر می کنم اگر به کشورهایی که روسای جمهور نظامی داشتند، توجه کنند در شرایطی که کشور به همدلی نیاز دارد از این اتفاق، جلوگیری می کردند.

نماینده ادوار مجلس خاطرنشان کرد: وقتی در چهل سالگی انقلاب اسلامی بحث تابعیت مطرح می شود، در این شرایط قهر مردم با صندوق های رای و اعتقاد به اینکه مردم صاحب صندوق های رای هستند از بین می رود. با بستن فضا و ایجاد محدودیت در رقابت به جای بسترسازی برای مشارکت حداکثری، حضور حداقلی نیز محدود می شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟