حذف و ترور افراد در ایران نظام مند  خللی ایجاد نمی‌کند

به گزارش رکنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان ، آیت‌الله احمد جنتی امروز ( چهارشنبه ) در جلسه این شورا با اشاره به شهادت محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای و دفاعی توسط ایادی استکبار اظهارکرد: این ضایعه تلخ و ناگوار را به حضرت صاحب‌الزمان (عج)، مقام معظم رهبری، ملت ایران و خانواده شهید تسلیت عرض می‌کنیم؛ اگرچه از این مصیبت عزا داریم، اما یقین داریم خون این دانشمند شهید موجب برکت و پیشرفت دو چندان کشور می‌شود.

دبیر شورای نگهبان افزود: دشمن نادان، فکر می‌کند با ترور و به شهادت رساندن دانشمندان‌مان، مسیر پیشرفت علم در کشور متوقف می‌شود در حالی که باید بداند این مسیر در همه حوزه‌های آن در ایران، «نظام‌مند» شده و سال‌هاست توسط انبوهی از جوانان متعهد و متخصص در حال حرکت است و حذف و ترور افراد در این مسیر نه تنها خللی ایجاد نمی‌کند بلکه بر سرعت آن می‌افزاید.

جنتی با تاکید بر اینکه انبوهی از شاگردان شهید فخری‌زاده مسیر او را ادامه می‌دهند، تاکید کرد: باید تربیت انسان‌های فاضل و متخصص ادامه پیدا کند و البته از جان آن‌ها نیز به شدت مراقبت و حفاظت شود.

وی درخواست از نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشور و دستگاه قضایی برای شناسایی و برخورد با عوامل و اوامر این ترور، از آنان خواست تا با شناسایی رخنه‌ها و زمینه‌های بروز این حادثه، از تکرار وقوع آن بطور جدی جلوگیری کنند.

دبیر شورای نگهبان در خاتمه به کسالت آیت‌الله محمد یزدی و آیت‌الله مصباح یزدی اشاره کرد و گفت: هر دو نفر از شخصیت‌های بزرگ علمی، انقلابی و مردمی هستند که از خدای متعال برای آن‌ها طلب صبر و شفای عاجل دارم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟