بازدید محسن رضایی از 2 شرکت بیوتکنولوژی و داروسازی

به گزارش رکنا، "محسن رضایی" دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از اوج گرفتن آمارهای ابتلا به کرونا در کشور، فعالیت‌هایی را برای بسیج و تشویق فعالان صنعت دارویی و گروه‌های جهادی در کشور آغاز کرده‌ و در روزهای اخیر از چند کارخانه و موسسه دارو سازی و تجهیزات پزشکی بازدید کرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به اهمیت موضوع تولید داروهای زیست فناورانه و استراتژیک بودن این محصولات، طی بازدیدهایی از مجموعه کارخانجات فعال در حوزه صنعت بیوتکنولوژی و داروسازی کشور، درخصوص چالش‌های پیش روی فعالان این حوزه به صورت مستقیم با مدیران و کارشناسان آنها گفت‌و‌گو کرد.

بازدید از پالایشگاه پلاسمای خون «مدوک زیست دارو»

محسن رضایی ابتدا از پالایشگاه پلاسمای خون «مدوک زیست دارو» بازدید کرد. شرکت مدوک زیست دارو، اولین پالایشگاه پلاسمای انسانی در خاورمیانه است که دو محصول مهم دارویی کشور را از طریق پالایش پلاسما می‌تواند تولید کند. این نکته بسیار حائز اهمیت است که ایران هر سال قریب به یک میلیون لیتر خون به کشور آلمان صادر و با هزینه‌ای قریب ۱۵۰میلیون یورو محصولات پالایش شده پلاسمای خون را وارد کشور می‌کند. این پالایشگاه جهت جلوگیری از ارزبری از این طریق با تجهیزات عموماٌ داخلی تاسیس گردیده و یکی از افتخارات صنعت ایران است. محصولات این شرکت بسیار استراتژیک است و به جز شرکت‌های پلاسمای موجود در کشور چین، تنها ۱۰شرکت پالایش پلاسمای خون نظیر این شرکت در دنیا وجود دارد.

بازدید رضایی از کارخانه کیت‌سازی «پیشتاز طب»

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سپس از کارخانه کیت‌سازی «پیشتاز طب» بازدید کرد؛ پیشتاز طب یکی از اولین شرکت‌های دانش‌بنیان ایران در حوزه‌ی زیست فناوری است که در سال ۱۳۷۷ آغاز به کار کرده است و هم‌اکنون بیش‌از دویست نیروی انسانی به طور مستقیم در پیشتازطب مشغول فعالیت هستند که بیش از بیست‌وپنج درصد از آنان مدارک دکتری و کارشناسی‌ارشد را دارند.

این مجموعه در حال تولید انواع کیت‌های آشکارسازی بیماری‌های مختلف است که از جمله فعالیت‌های اخیر آن توزیع ۳.۵میلیون عدد کیت آشکارسازی سریع تشخیص کرونا در بازار بوده است و همچنین این شرکت همچنان در حال تولید و عرضه این محصول به بازار است. محصولات این شرکت به کشورهای اروپای شرقی، کشورهای حوزه CIS، ونزوئلا و برزیل صادر می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟