سخنرانی 287 اندیشمند داخلی و خارجی در کنفرانس وحدت اسلامی

به گزارش رکنا ، حجت‌الاسلام‌ حمید شهریاری دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی امروز( سه شنبه ) در نشست خبری سی‌وچهارمین مجمع کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی گفت: میل قلبی ما این بود کنفرانس را به‌صورت حضوری برپا کنیم اما کرونا مانع این امر شد. حدود 8 ماه قبل برای حضور میهمانان در کنفرانس بین‌المللی وحدت برنامه‌ریزی کردیم، اما با حاد شدن شرایط برنامه‌ریزی تغییر کرد و مقرر شد این کنفرانس برای نخستین‌بار به‌صورت غیرحضوری برپا شود.

وی با ابراز اینکه "فعالیت‌های سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت در حالی برپا می‌شود که بیش از هر زمانی نیازمند وحدت هستیم، گفت: ما 7 اقدام را پیش‌بینی کردیم که نخستین آن مربوط به سخنرانی افراد صاحب‌نظر در این کنفرانس است. بیش از 167 سخنران خارجی از 47 کشور جهان و‌ 120 سخنران داخلی در کنفرانس وحدت به بیان مشکلات اسلام بر اساس محورهای موردنظر خود می‌پردازند. این اولین بار است که میهمانان کنفرانس با این وسعت فرصت ابراز نظر دربارۀ مسائل اصلی جهان اسلام را پیدا می‌کنند.

حجت‌الاسلام شهریاری اضافه کرد: هر روز 6 نشست برگزار می‌شود و در مجموع 37 نشست وبینار داریم که 8 نشست به‌زبان فارسی و 29 نشست نیز به‌زبان عربی و انگلیسی و‌ حتی روسی، مالایی، روسی، ترکیه‌ای و زبان‌های منطقه‌ای است.‌ در طول هفته وحدت حدود 300 سخنران به ایراد سخنرانی می‌پردازند که این اقدام برای نخستین‌بار اتفاق می‌افتد و هر سال به‌دلیل محدودیت‌ها تعداد سخنران‌ها کم بود اما امسال فرصتی پیش آمده است تا از سخنان و نظرات مختلف استفاده کنیم.

«امسال برای نخستین‌بار کنار کنفرانس اسلامی فراخوان مقاله با محور رویکرد اسلامی در مواجهه با بلایا، تهدیدات فضای مجازی در کرونا، جهان پساکرونا و چالش‌های سیاسی غرب در مواجهه با کرونا برپا می‌شود. »

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب با بیان مطلب فوق گفت: افتتاح رادیو وحدت بر موج 95.5 هرتز از ابتدا تا پایان ربیع‌الاول و همچنین افتتاح پایگاه اطلاع‌رسانی ویکی وحدت با رویکرد وحدت از اقدامات رسانه‌ای ما در هفته وحدت به‌شمار می‌رود. همچنین در ویکی شیعه هزار مقاله ارائه شده است. اختتامیه کنفرانس بین‌المللی وحدت شب 17 ربیع برگزار می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟