عریقات: ترامپ خطر واقعی برای امنیت جهان است

به گزارش رکنا به نوشته روزنامه «القدس‌العربی»، «گوا وی» سفیر فلسطین در چین با «صائب عریقات» دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) دیدار کرد.

عریقات پس از این دیدار گفت که دولت‌های بزرگ همانند دولت ترامپ با نقض قوانین بین‌المللی خطری واقعی برای ثبات و امنیت جهان هستند.

وی افزود : اقدامات دولت ترامپ در قبال رژیم اشغالگر اسرائیل و تلاش آن برای مشروعیت‌بخشی به شهرک‌سازی، الحاق اراضی فلسطینی و تحمیل اشغالگری به نابودی هر گونه امکان برقراری صلح دائم، فراگیر و عادلانه تبدیل شده است.

به نوشته روزنامه «القدس‌العربی»، عریقات همچنین تأکید کرد که هر گونه تلاش برای دور زدن اساس منازعه اعم از اشغالگری، الحاق اراضی و شهرک‌سازی از طریق توسل به عادی‌سازی روابط با کشور‌های عربی، اعمال فشار بر کشور‌ها برای انتقال سفارتشان به قدس و مشروعیت‌بخشی به شهرک‌سازی و ... هرگز به حل این منازعه منجر نخواهد شد.

سفیر چین در فلسطین نیز بر پایبندی کشورش به قوانین بین‌المللی، تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی در مرز‌های ۱۹۶۷ و حل مسائل راه‌حل نهایی با استناد به قطعنامه‌های بین‌المللی تأکید کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟