ترس و نگرانی که ترامپ پس از اولین مناظره انتخاباتی در جامعه آمریکا ایجاد کرد

به گزارش رکنا، درخواست رئیس جمهور آمریکا از هوادارانش در اولین مناظره انتخاباتی برای نظارت بر روند انتخابات و حضور در مراکز اخذ رای، باعث ایجاد ترس و نگرانی در میان رای‌دهندگان به خصوص دموکرات‌های طرفدار جو بایدن شده است.

دموکرات‌های آمریکا و کارشناسان مستقل انتخاباتی درخواست رئیس جمهور این کشور برای نظارت بر انتخابات نوامبر و تحت نظر گرفتن روند آن را محکوم و اعلام کردند که چنین درخواستی «موجب ترس و نگرانی رای‌دهندگان می‎شود».

در همین ارتباط، «آرون فورد» دادستان کل ایالت نوادا گفت که «ترساندن رای دهندگان در ایالت نوادا غیر قانونی است».

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگاه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «ام. اس.ان. بی. سی» تصریح کرد: «ترامپ در حال ترساندن مردم است».

از سوی دیگر، «دیوید بکر» مدیر مرکز نوآوری و تحقیقات انتخابات آمریکا گفت: «شاید بیشتر ایالت‌ها به احزاب و نامزدها این اجازه را بدهند تا اندازه‌ای بر روند انتخابات نظارت داشته باشند، اما باید مراکز رای‌گیری وجود داشته باشد که رای دهندگان در آن احساس امنیت کنند».

رئیس‌جمهور آمریکا در مناظره انتخاباتی خود با جو بایدن از هواداران خود خواست تا برای نظارت بر روند رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری، در شعب حوزه‌های انتخابی و مرکز رای‌گیری حضور پیدا کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟