معاون دادستان کل کشور:سکوت در برابر نقض حقوق کودکان فلسطینی «گناه» و «جرم» است

به گزارش گروه سیاسی رکنا،در جریان این نشست که با حضور "سعید عمرانی" معاون دادستان کل کشور برگزار شد از مقام والای شهدای هشت سال دفاع مقدس ملت آزاده ایران در برابر استکبار جهانی و ائتلاف عبری-عربی-غربی به رهبری صدام جنایتکار و همچنین فرزندان و اعضای خانواده های شهدا تجلیل و قدردانی شد.

"سعید عمرانی" معاون دادستان کل کشور در این مراسم که با رعایت تدابیر ضد کرونایی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد، تاکید کرد که جنس یهودیت، آل سعود و آل نهیان در تاریخ اثبات شده است. اینکه اجدادشان یهودی بوده در تاریخ ثابت شده و اسنادش هم موجود است.

وی با اشاره به نیت های شوم و رقت انگیز دشمنان شرور و بی رحم صهیونیستی-آمریکایی در راستای مبارزه با لشگر «مهدی موعود» در آینده ای نزدیک تصریح کرد: دشمنان حضرت مهدی (عج) همین اعراب خائن با سبقه یهودی هستند که اقدامات عادی سازانه روابط با دشمن اسرائیلی را انجام می دهند بنابراین مشاهده چنین افعال خجالت آوری چندان جای تعجب ندارد.

جمع آوری اسناد در تل آویو درباره چگونگی ظهور امام زمان

عمرانی با اشاره به اینکه دشمنان ایران و کشورهای اسلامی منطقه با برنامه ریزی در راستای آسیب رساندن به ارزش ها،نمادها و مکان های مقدس مسلمانان جهان گام برمیدارند، گفت: یهودیانی که خط مشی صهیونیزم را پیگیری می کنند در فکر مقابله با مهدی موعود (عج) هستند. اکنون صهیونیست ها به طرز شگفت آوری بیشترین تحقیقات و اسناد را درباره چگونگی ظهور و مقابله با مسلمانان در عصر ظهور جمع آوری کرده و در مراکز امنیتی و تحقیقاتی تل آویو و دیگر شهرهای اراضی اشغالی و آمریکا نگاه داری می کنند.

در هر صورت ما بایستی آماده باشیم تا در هر هنگامی که دوباره ندای «ای لشگر صاحب الزمان آماده باش آماده باش» به گوش رسید بازهم در میادین نبرد حاضر شویم و آماده جان فشانی باشیم.به طور حتم امروز جوانانی که حتی ظاهر مذهبی و دینی هم ندارند در هنگام حمله دشمن سعودی-آمریکایی اسلحه به دست گرفته و به رهبری امام خامنه ای (مدظله) در جبهه ها حاضر می شوند.

وی در ادامه با اشاره به اخلاقیات عرفانی و انسان دوستانه شهدای 8 سال دفاع مقدس ایران اسلامی و شهدای مدافع حرم و همچنیی سیر حیات فداکارانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خطاب به مسئولان تاکید کرد: شهید سلیمانی اسوه اخلاق بود مسئولان جمهوری اسلامی در هر میز و هر منصبی که هستند بایستی از روحیات ایشان الگو برداری کنند. اگر دیدید که یک مسئولی پشت یک میز نشسته است و در گفتگو با او متوجه شوید که هر لحظه آماده رفتن به میادین نبرد و جبهه مقاومت است بدانید آن شخص همانطور که پشت میز نشسته شهید محسوب می شود اما اگر دیده شد که یک مسئول برای چنگ زدن به منصب خود و نگاه داشتن امتیازات پیشین اش دست دست می کند و کاسه چه کنم چه کنم به دست گرفته او هم پرونده اش کاملا مشخص است.

رفتار پدرانه سردار سلیمانی با دختر بدحجاب

عمرانی با عنوان یک خاطره درباره شخصیت عرفانی شهید «حاج قاسم سلیمانی» و اینکه ایشان تا چه میزان به تمامی طیف های مردمی اعم از مذهبی و غیرمذهبی و دختران و پسران بدون هیچگونه تمایز و فرق خاصی پدرانه رفتار می کردند، توضیح داد: یک روز دختر نوجوانی از کنار یک خیابان عبور می کرده که ظاهرا چادری هم نبوده است که ناگهان سردار سلیمانی را در سمتی از خیابان در کنار جوانان بسیجی مشاهده می کند با توجه به وضعیت حجابی اما تعلق قلبی که نسبت به این شهید بزرگوار داشته تصمیم می گیرد تا در نهایت به نزد ایشان برود تا عکس یادگاری با او مانند دیگر بچه ها بیندازد.

هنگام نزدیک شدن به حاج قاسم از ترس اینکه برخورد مناسبی بخاطر حجاب با او نشود یا به قولی «کِنف» نشود ابتدا با صدایی آرام و پنهانی از او (حاج قاسم) تقاضای گرفتن عکس یادگاری می کند؛ حاج قاسم در نهایت خوش رویی و با صدایی بلند از او استقبال می کند گویی که او می خواسته است با آن دختر عکس یادگاری بیندازد! در پایان گفتگو با این شهید والا مقام، آن دختر به بخاطر برخورد خوب و مسئولانه و پدرانه ایشان قول می دهد که تا زنده است از حجاب خود به بهترین نحو ممکن محافظت کند.

این نمونه یک رفتار مسئولانه و ارزشمند و عرفانی از شهیدی است که همه مان می شناسیم و این اخلاق بایستی برای همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی در اندک صباحی که بر کرسی مدیریت نشسته اند، الگو باشد.

 

index

تجلیل از خبرنگاران

در پایان این مراسم که با تجلیل از خبرنگاران برجسته و متعهد عرصه جهاد و مقاومت از سوی بسیج قوه قضاییه همراه بود، سعید عمرانی در پاسخ به سوال «خبرنگار قدسنا» مبنی بر اینکه 9 مهر ماه سالروز همبستگی با کودک فلسطینی است و قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با همکاری دیگر نهادها برای مقابله با اقدامات جنایت کارانه رژیم صهیونیستی در حق کودکان فلسطینی چه اقدامات و پروتکل های حقوقی را پیگیری کرده است، گفت: قوه قضاییه، حقوقدانان، قضات، بسیج قوه قضاییه و تمامی وکلای آزاده کشور که دارای تشکل هایی هستند از بعد حقوقی یعنی اعلام محکومیت ها و ارائه شکایات و دادخواست ها به مجامع بین المللی اقدامات غیر انسانی و شنیع رژیم صهیونیستی در راستای نقض حقوق کودکان فلسطینی را پیگیری کرده اند و در جهت احقاق حقوق آنان گام برمی دارند ولو اینکه برخی از این پیگیری ها بخاطر نفوذ عمیق سران آمریکایی و یهودی در این مجامع به جایی نرسیده باشد.

به طور مرتب در خلال جلسات حقوقی از جمله جلسه ای که روز گذشته در دفتر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد جوانب سیاسی و حقوقی گام های غیرانسانی رژیم کودک کش اسرائیلی در اراضی اشغالی و فلسطینی را برررسی می کنیم اینگونه نیست که تنها به صدور بیانیه های محکومیت آمیز بسنده کنیم.

این مقام مسئول در وزارت دادگستری جمهوری اسلامی در رابطه با همکاری کشور های اروپایی و جامعه بین الملل با نهاد های حقوقی ایران برای مجازات رژیم اشغالگر صهیونیستی گفت: کمیسیون های حقوق بشر بویژه کمیسیون حقوق بشر اروپا در مسیر رسیدگی به اینگونه امور با تعلل جلو می روند اما اینطور نیست که رژیم کودک کش اسرائیلی را به حال خود رها کنیم ما از طریق همان کنوانسیون های حقوقی و بین المللی که خودشان تصویب کردند و در برخی مواقع بشدت به نفع خودشان از آن ها پشتیبانی می کنند اقدامات صهیونیست ها را پیگیری می کنیم. این مسیر یک مسیر علمی و حقوقی است که بایستی با قدرت و هماهنگ پیش رود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟