واکنش چین به اتهامات مداخله در انتخابات آمریکا

به گزارش رکنا ، «وانگ ونبین» سخنگوی وزارت امور خارجه چین، اظهارات اخیر مقامات آمریکایی درخصوص مداخله پکن در انتخابات پیش روی آمریکا را رد کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌جی‌تی‌اِن»، ونبین روز چهارشنبه ادعا‌های واشنگتن در این باره را به شدت محکوم کرده و آن‌ها را «بی پایه و اساس» و «شرورانه» توصیف کرد.

این دیپلمات چینی گفت، کشورش همواره از اصول عدم مداخله در امور داخلی کشور‌ها پیروی می‌کند و از مداخله در انتخابات آمریکا نفعی نمی‌برد.

او در ادامه گفت، در مقابل، جامعه جهانی به خوبی می‌داند که چه کسی در امور داخلی دیگر کشور‌ها مداخله می‌کند.

ونبین همچنین از آمریکا درخواست کرد مداخله در امور داخلی چین را متوقف کرده و از اتهام‌پراکنی‌های بی پایه علیه پکن دست بردارد.

آیا هکر‌های چینی به زیرساخت‌های انتخاباتی آمریکا حمله کردند؟

اظهارات این مقام چینی در واکنش به ادعای «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید بود که گفته است هکر‌های چینی زیرساخت‌های انتخاباتی آمریکا را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هدف قرار داده‌اند.

در حال حاضر جنگ تجاری میان آمریکا و چین، شیوع ویروس کرونا و مداخله واشنگتن در امور تایوان و هنگ‌کنگ، تنش میان دو کشور را به سطح بی‌سابقه‌ای رسانده است.

روز گذشته «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین ضمن سخنرانی مجازی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «ما به کاستن از اختلافات و حل و فصل مناقشات از طریق گفتگو و مذاکره ادامه خواهیم داد. ما به دنبال اینکه تنها خودمان را توسعه دهیم یا اینکه وارد بازی حاصل جمع‌صفر شویم، نخواهیم بود».برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟