امام (ره) فضای تیره جاهلیت و برده‌داری مدرن را از جامعه ما دور کرد

به گزارش رکنا، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امشب ۲۹ شهریورماه به مناسبت هفته دفاع مقدس در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما حضور پیداکرد.

سردار سلامی در ابتدای برنامه به شهدای دفاع مقدس و خانواده های آن‌ها ادای احترام کرد و هفته دفاع مقدس را گرامی‌داشت.

چرا دشمنان به این شدت با ملت ایران دشمنی می‌کنند

وی در پاسخ به اینکه چرا دشمنان به این شدت از همان ابتدا و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با ملت ایران دشمنی می‌کنند، اظهار کرد: هنگامی که ما از دفاع مقدس ملت ایران صحبت می کنیم حتما کلام خود را با ذکر نام شریف یک شخص آغاز می کنیم. آن کسی است که به گردن همه امت اسلامی حق حیات، آزادگی، کرامت، شرف، استقلال و حریت دارد و آن امام راحل عظیم الشان است که جلوه درخشانی از زیباترین پدیده های عالم آفرینش است.

می توانیم امام را به خورشید درخشان تشبیه کنیم

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما می توانیم امام را به خورشید درخشان تشبیه کنیم، تصریح کرد: امام هنگامی که نورافشانی کرد و صفحه دل ها را روشن کرد. امام فضای تیره جاهلیت و برده داری مدرن را از جامعه ما به در کرد و ملت ایران را از وادی ظلمات به سوی نور هدایت کرد. او همچون یک خورشید بود که در عالم تابید.

وی ادامه داد: این طلوع فقط در افق ایران نبود بلکه در افق همه جهان بود. منشوری که امام برای سعادت انسان ها به ارمغان آورد، برای تمام بشریت بود. یعنی واقعا رسالتی پیامبر گونه که می توان آن را به یک بعثت مجدد تشبیه کرد و ما می توانیم امام را به کوه تشبیه کنیم وقتی که مقاوم در مقابل قدرت های بزرگ ایستاد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ایلنا

 

آیا این خبر مفید بود؟