ناراحتی ترامپ از توییت هایش

به گزارش رکنا ، دونالد ترامپ به “دیو پورتنوی”، مؤسس “بارستول اسپورتس” گفت: روزهای قدیم این‌طور بود که نامه‌ای می‌نوشتی و بعد با خودت می‌گفتی: این نامه بدی است. نامه را روی میزت می‌گذاشتی و فردا که برمی‌گشتی با خودت می‌گفتی خوشحالم نفرستادمش!

ترامپ که عموماً بابت استفاده‌اش از توییتر مورد انتقاد قرار می‌گیرد، ادامه داد: اما در توییتر این کار را نمی‌کنیم. ما فوراً آن را ابراز می‌کنیم و بعد تماس‌های تلفنی شروع می‌شود! واقعاً چنین چیزی گفتی؟ من می‌گویم، مشکلش چیست؟ و بعد میبینی خیلی مشکلات دارد. این نه توییت‌ها، بلکه بازنشرها هستند که شما را در دردسر می‌اندازند.

ترامپ اظهار کرد که در حساب توییترش با ۸۴ میلیون دنبال‌کننده، همیشه به دقت توییت‌های خودش را نمی‌خواند.

وی سال گذشته نیز در مصاحبه‌ای گفته بود برخی توییت‌هایش برای کاخ سفید مشکل ایجاد می‌کنند.

ترامپ در گفت‌وگو با پورتنی افزود که باور دارد توییتر، یک ابزار پیام‌رسانی قدرتمند است و او از آن علیه “اخبار تقلبی” استفاده می‌کند- اصطلاحی که او از آن برای استهزای پوشش رسانه‌ای دولتش استفاده می‌کند.

ترامپ در نوشتن توییت‌ها و بازنشرهای بحث‌برانگیز ید طولانی دارد، مانند زمانی که ویدئویی را توییت کرد که در آن ظاهراً یکی از طرفداران ترامپ در پاسخ به معترضان آمریکایی فریاد می‌زند، “قدرت سفید”. ترامپ بعدتر این توییت را پاک کرد و کاخ سفید نیز اعلام کرد که رییس جمهور قبلاً این اصطلاح نژادپرستانه را نشنیده بوده است.

او در اواخر ماه مه نیز بابت توییتی که در آن از معترضان در مینیاپولیس انتقاد کرده به آن‌ها هشدار داده بود “غارت‌گری که آغاز شود، تیراندازی هم شروع می‌شود”، مورد خشم زیادی واقع شد- او در واقع اصطلاح رییس پلیس اهل میامی را تکرار کرده بود که در دوران جنبش حقوق مدنی، سعی داشت معترضان را سرکوب کند.

در ماه ژوئن، توییتر اعلام کرد یک توییت ترامپ را با مشاوره رسمی “بابت نقض سیاست ما در رفتار سوء‌استفاده، به خصوص وجود تهدید آسیب علیه یک گروه مشخص”، برچسب‌گذاری کرده است.

اوایل این ماه نیز، ترامپ توییت یک مجری برنامه را بازنشر داد که ادعا کرده بود مراکز کنترل بیماری‌ و پیشگیری از آن درباره ویروس کرونا دروغ می‌گویند تا به شانس انتخاب مجدد ترامپ، خدشه وارد کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟