دفتر حافظ منافع ایران در قاهره: شاهد سقوط هم‌زمان اخلاقی و بین‌المللی آمریکا هستیم

به گزارش رکنا ، دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره در واکنش به اقدام اخیر آمریکا در ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ایرانی در صفحه توییتر خود نوشت: جنگنده‌های آمریکایی در آسمان سوریه به هواپیمای مسافربری ایرانی تعرض کردند. کشوری که روزگاری یک ابرقدرت بود اکنون در برابر هواپیمای مسافربری راهزنی هوایی ایجاد می‌کند.

دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران نوشت: شاهد سقوط هم‌زمان اخلاقی و بین‌المللی آمریکا هستیم.

شامگاه پنجشنبه پرواز ۱۱۵۲ هواپیمایی ماهان از تهران به مقصد بیروت به دلیل حرکت خطرناک و تهدیدآمیز دو جنگنده بر فراز آسمان سوریه مجبور به کاهش سریع ارتفاع شد که در این بین برخی مسافران این پرواز آسیب دیدند.

مسئولان آمریکایی تایید کردند که جنگنده‌ای که در مسیر پرواز هواپیمای ماهان از تهران به لبنان ایجاد مزاحمت کرده بود، آمریکایی بوده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از دو مسئول آمریکایی اعلام کرد که یک جنگنده اف15 این کشور دست به چنین کار غیر قانونی و خطرناکی زده است.

همچنین «بیل اوربان» سخنگوی فرماندهی مرکزی تروریستی آمریکا در این باره مدعی شد: یک جنگنده اف-۱۵ در ماموریت هوایی همیشگی خود بر فراز پایگاه التنف در سوریه اقدام به بازرسی بصری هواپیمای مسافربری ماهان ایران کرد و این اقدام در فاصله‌ای ایمن با هواپیما انجام شد و خلبان جنگنده پس از اطمینان از آن هواپیما فاصله گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟