تعامل مجلس با پارلمان روسیه / پروتکل ها را رعایت می کنیم

به گزارش رکنا، «لوان جاگاریان» سفیر روسیه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بین‌الملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار به مناسبات راهبردی و مهم جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه اشاره کرد و گفت: توسعه ارتباطات دو کشور بویژه در عرصه پارلمانی نقش مؤثری در افزایش سطح تعاملات و کمک به اجرایی شدن کلیه توافقات فیمابین دارد.

سفیر روسیه در تهران نیز در این دیدار از آمادگی نمایندگان مجالس دوما و شورای فدراسیون روسیه برای توسعه ارتباط با همتایان ایرانی خود در مجلس شورای اسلامی در دوره جدید خبر داد و افزود: تعامل بخش‌های مختلف مجالس دو کشور اعم از کمیسیون‌ها و گروه‌های دوستی - پارلمانی، در ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی دو کشور برای توسعه مناسبات دوجانبه و پیشبرد طرح‌ها و برنامه‌های مشترک تهران - مسکو در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی تاثیر بسزایی دارند.

لزوم همکاری بخش‌های بهداشتی و درمانی دوکشور برای مهار کرونا ویروس از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار بود. همچنین دو طرف در این دیدار بر لزوم افزایش رایزنی و مشورت‌های سیاسی و پارلمانی تهران - مسکو تاکید کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟