بشار اسد و همسرش رای انتخاباتی دادند + عکس

به گزارش رکنا ، اسد و همسر وی رای خود را در صندوق مستقر در ساختمان نهاد ریاست جمهوری به صندوق انداختند.

حسین عرنوس نخست وزیر سوریه و ولید المعلم معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه نیز امروز رای خود را در مرکز اخذ رای مستقر در ساختمان وزارت خارجه و امور مهاجران سوریه به صندوق انداختند.

ساختمان نخست وزیری سوریه و وزارت خارجه این کشور در کنار یکدیگر قرار دارند.

سومین دوره انتخابات پارلمانی در سوریه بعد از اصلاح قانون اساسی این کشور از ساعت ۷ صبح یکشنبه به وقت سوریه ( ۸ و ۳۰ به وقت تهران) در ۱۴ استان و در ۷ هزار و ۴۰۰ مرکز اخذ رای برای انتخاب ۲۵۰ نماینده مجلس سوریه آغاز شد.

انتهابات بشار اسد و همسرش

در این دوره از انتخابات که تا ساعت ۱۹ ادامه خواهد داشت یک هزار و ۶۵۶ نامزد برای استان های مختلف حضور دارند و انتخابات مزبور به خاطر شیوع کرونا پس از دو بار تعویق امروز برگزار می شود. برگزاری انتخابات امروز با رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با کرونا و جلوگیری از شیوه آن صورت می گیرد.

مرحله اول قرار بود روز دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ (۱۳ آوریل ۲۰۲۰ ) برگزار شود که به دستور بشار اسد رییس جمهوری سوریه و به خاطر شیوع کرونا به ۳۱ اردیبهشت (بیستم ماه می ۲۰۲۰) موکول شد و بار دیگر به تعویق افتاد و در نهایت قرار شد روز یکشنبه ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۹ برگزار شود.

بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده تاکنون ۴۹۶ نفر در سوریه مبتلا به کرونا شده که از این میزان ۲۵ نفر فوت شده و ۱۴۴ نفر نیز بهبود یافته اند.

مشارکت بشار اسد و همسر

‌بر اساس قوانین انتخاباتی سوریه هر یکی از اتباع این کشور که ۱۸ سال سن داشته باشد حق دارد نامزد این انتخابات باشد و طبق قانون شماره ۸ سال ۲۰۱۶، نیروهای ارتش عربی سوریه و پلیس نیز حق دارند خود را در این انتخابات نامزد کنند.

انتخابات در سوریه دارای روند خاصی است و برای برگزاری انتخابات مردم ۱۴ استان این کشور باید پیش از برگزاری آن با مراجعه به دفاتر مختارهای محله‌های خود برای حضور در انتخابات ثبت نام کنند و در روز برگزاری نیز باید در همان حوزه‌ای که قبلا ثبت نام کرده‌اند، حضور یافته و رای خود را به صندوق بیندازند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟