استفاده از بمب‌های آمریکایی در حمله اخیر عربستان به یمن

رسانه امنیتی دولت صنعا اعلام کرد، جنگنده‌های ائتلاف سعودی روز‌های گذشته منطقه وشحه در استان حجه در شمال غرب یمن را با بمب هدایت شونده لیزری آمریکا از نوع «ام کی ۸۲» با وزن ۲۲۷ کیلوگرم هدف گرفته بودند.

اخبار بین الملل-رسانه امنیتی وابسته به دولت صنعا تصاویری هوایی از ویرانی به جا مانده از بمب آمریکایی منتشر کرد که منزل یک شهروند یمنی را دو روز پیش در منطقه وشحه هدف گرفته بود.

طبق این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف سعودی در این حمله از بمب‌های چند منظوره ساخت آمریکا استفاده کرده بودند.

بمب چند منظوره «ام کی ۸۲» با وزن ٢٢٧ کیلوگرم کوچکترین بمب و همچنین پرکاربردترین بمب در خدمت نیرو‌های هوایی جهان است و در حال حاضر فقط شرکت «جنرال داینامیکس» در گارلند تگزاس مجوز تولید این بمب برای نیروی هوایی آمریکا را دارد.

طبق بیانیه دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن، در حمله روز یکشنبه ائتلاف سعودی به وشحه و هدف قرار دادن خانه یکی از شهروندان، ۱۱ زن و کودک شهید و ۳ نفر زخمی شدند.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن روز دوشنبه اعلام کرد که عملیاتی ویژه و در پاسخ به این جنایت در عمق خاک عربستان انجام داده اند.

او درباره این عملیات گفت: پهپاد‌های ما به تعدادی از تاسیسات نظامی عربستان در جیزان و نجران و عسیر حمله کردند. این عملیات در چارچوب پاسخ به جنایات دشمنان در استان «حجه»، محاصره مستمر یمن و همزمان با سالگرد جنایت «تنومه» صورت می‌گیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟