ایران شریکی قابل اعتماد برای همسایگان

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در یک رشته توئیت درباره روز ملی گفت و گو و تعامل سازنده با جهان عنوان کرد: «امروز در ایران، روز ملی «گفت و گو و تعامل سازنده با جهان» است. جمهوری اسلامی ایران از زمان تاسیس، روابط دوستانه و متوازنی با جهان برقرار کرده و چالش ها را از طریق گفتگوهای واقعی بر اساس احترام متقابل حل و فصل کرده است.»

اخبار سیاسی- وزارت امور خارجه در توئیتی دیگر می افزاید: «سابقه گفت و گوها در موضوعات کلیدی نمایانگر جدیت و عملگرایی ایران در برقراری صلح و ثبات در جهان است.»

این وزارتخانه عنوان می کند: «برجام محصول استقبال ایران از تعامل است، اما خروج بی مسئولیت آمریکا از این توافق به این دستاورد چندجانبه آسیب جدی وارد کرد.»

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیت دیگری خاطرنشان کرده است: «به رغم این چالش، ایران همزمان با آنکه شریکی قابل اعتماد برای همسایگان خود و فراتر از آن بوده و خواهد بود، خود را متعهد به تعامل دیپلماتیک می داند. ایران برای مدت ها طرح های صلح فراگیری در خاورمیانه پیشنهاد داده است که آخرین آن «پویش امید» است. اعتقاد همیشگی ایران به گفتگو است.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟