سی‌ان‌ان گزارش داد: ادامه اختلافات شدید بین ترامپ و فائوچی بر سر بحران کرونا

به نقل از سی‌ان‌ان، یک مقام کاخ سفید روز شنبه در اظهاراتی گفت: چند نفر از مقام های کاخ سفید نگران تعداد دفعاتی هستند که دکتر فائوچی درباره برخی مسائل دچار اشتباه شده است.

بر اساس این گزارش، این مقام کاخ سفید به مصاحبه های قبلی فائوچی درباره شیوع ویروس کرونا در آمریکا اشاره کرده است.

فائوچی در مصاحبه‌ای که در ماه مارس انجام داده، گفته است: نیازی نیست مردم با ماسک از خانه های خود بیرون بیایند.

تنش ها بین ترامپ و فائوچی کاملا علنی شده و دو طرف سعی کرده‌اند با مصاحبه های تند، به یکدیگر پاسخ دهند.

فائوچی که با 6 رئیس جمهور آمریکا کار کرده است، بارها به طور آشکار از ترامپ انتقاد نموده است.

فائوچی در یک مصاحبه گفت: ما به عنوان یک کشور، زمانی که خودمان را با سایر کشورها مقایسه می کنیم، نمی توانیم بگوییم که کار بزرگ و مهمی را انجام داده‌ایم.

فائوچی در مصاحبه دیگری به این ادعای ترامپ پاسخ داده است که گفته بود "99 درصد موارد ویروس کرونا در آمریکا، کاملا بی ضرر و بدون آسیب است."

فائوچی در این باره گفت: واقعا نمی دانم رئیس جمهور این آمار و ارقام را از کجا آورده است. قطعا اظهارات ترامپ با واقعیت همخوانی و هماهنگی ندارد.

ترامپ نیز انتقادات علنی خود از فائوچی را به تلویزیون ملی آمریکا کشانده است. وی در این باره گفت: دکتر فائوچی مرد خوبی است ولی اشتباهات زیادی مرتکب شده است.

وی در ادامه مشاوره ها و توصیه های دریافتی از فائوچی در آغاز شیوع ویروس کرونا را به شدت زیر سئوال برد و گفت: تصور می کنم در وضعیت خوبی قرار داریم. من با او مخالف هستم.

یک مقام ارشد دولت ترامپ نیز گفته است که برخی مقام های کاخ سفید دیگر به فائوچی اعتماد ندارند.

این در شرایطی است که آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا که یک دموکرات است به شدت از تلاش های کاخ سفید برای بی اعتبار کردن فائوچی انتقاد کرده است.

وی در این باره گفت: اقدامات و اظهارات ترامپ نشانگر نوع شخصیت وی است. او نمی تواند با این واقعیت کنار بیاید که مردم آمریکا به دکتر فائوچی اعتماد دارند و نمی خواهند به ترامپ اعتماد کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

کدخبر: 585979 ویرایش خبر
آیا این خبر مفید بود؟