آمریکا: زیردریایی‌های روسیه می‌توانند پایتخت‌های اروپایی را هدف قرار دهند

به گزارش رکنا، در حالی که ناوهای هواپیمابر و ناوچه‌های جنگی ایالات متحده در مناطق مختلف جهان حضور دارند، یکی از فرماندهان نیروی دریایی آمریکا نسبت به استقرار زیردریایی‌های روسیه در شرق مدیترانه ابراز نگرانی کرد.

این فرمانده آمریکایی در مصاحبه‌ای در خصوص حضور زیردریایی‌های روسیه در مدیترانه گفت مسکو با استقرار زیردریایی‌های خود، این منطقه را به یکی از نظامی‌ترین مناطق دنیا تبدیل کرده است.

فوگو با اذعان به توانمندی نظامی روسیه افزود زیردریایی‌های روسی قادر به حرکت در مناطق مختلف اروپا هستند. این مقام آمریکایی مدعی شد زیردریایی‌های روسیه به راحتی می‌توانند با موشک هر پایتختی را در اروپا و آفریقا هدف قرار دهند.

زیردریایی‌های پیشرفته روسی مجهز به موشک‌های کالیبره هستند

فرمانده نظامی نیروی دریای آمریکا در اروپا و آفریقا، افزود زیردریایی‌های پیشرفته روسی مجهز به موشک‌های کالیبره هستند.

مسکو مدت‌ها است با آمریکا و ناتو بر سر حضور نظامی آن‌ها در مرز‌های خود دچار تنش است. با وجود هشدار‌های روسیه، آمریکا و متحدانش همچنان به عملیات تجسسی در نزدیکی مرز‌های این کشور ادامه می‌دهند.

هواپیمایی جاسوسی آمریکا

در چند ماه گذشته یک هواپیمایی جاسوسی آمریکا بار‌ها در نزدیکی مرز‌های روسیه و در نزدیکی دریای سیاه، منطقه کالینینگراد و پایگاه‌های نظامی این کشور در سوریه مشاهده شد. همچنین خبرگزاری اسپوتنیک اخیرا به نقل از پایگاه «پلین رادار» گزارش داد هواپیمای «آر سی-۱۳۵ وی ریوت جوینت»، هواپیمای شناسایی و استراتژیک آمریکا در چند ماه گذشته در حال پرواز سه ساعته در نزدیکی مرز‌های غربی روسیه در منطقه بالتیک مشاهده شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان

 

آیا این خبر مفید بود؟