انتصاب رییس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد

به گزارش رکنا ، رییس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام قاسمیان را به عنوان رییس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس منصوب کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین قاسمیان به عنوان رییس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد منصوب شدخبرگزاری میزان - طبق اعلام خبرگزاری خانه ملت، محمدباقر قالیباف در حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان را به ریاست کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس منصوب کرد.

در متن این حکم آمده است:

«حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان

نظر به تعهد دینی و انقلابی و سوابق پژوهشی، قرآنی و حوزوی، جنابعالی را به عنوان «رییس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد» مجلس شورای اسلامی منصوب می‌کنم.

انتظار می‌رود با تاکید بر رویکرد‌های تحول کارآمدسازی، هوشمندسازی و مردمی سازی و با بهره گیری از دانش‌ها و فناوری‌های جدید نسبت به گردآوری، سازماندهی، پژوهش و اشاعه آثار حقوقی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با تاکید بر اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی، حفظ و نگهداری میراث ملی و ارائه خدمات به نمایندگان محترم مجلس و سایر مراکز، برنامه‌ریزی و اقدام کنید.

توفیق روزافزون جنابعالی را در انجام این مسئولیت خطیر از خداوند منان مسئلت می‌کنم.

گفتنی است؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف است و پیش از این معاون اسبق پژوهش حوزه‌های علمیه استان تهران، استاد دروس عالی حوزه و دوره‌های دکتری دانشگاه و پژوهشگر در حوزه‌های قرآنی، فقهی، اصولی بوده است.

وی همچنین مؤسس طرح حوزوی و تحولی «مدارس علمیه مشکات» نیز بوده و سابقه بیش از سی سال کار جهادی در عرصه محرومیت زدایی و تأسیس قرارگاه جهادی امام رضا (ع) را در کارنامه خود دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟