اخراج دادستان نیویورک از سوی ترامپ

به گزارش رکنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اقدام به اخراج جفری برمن، دادستان نیویورک کرد.

بر این اساس، ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا اعلام کرد "ترامپ دستور داد برمن از سمتش اخراج شود. " این در حالی است که پیشتر دادستان نیویوک اعلام کرده بود از سمتش کناره گیری نخواهد کرد.

پیش تر وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد در نظر دارد برای «جفری برمن» دادستان بخش جنوبی نیویورک، که مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ، را به زندان فرستاد و در حال حاضر نیز مشغول کار روی پرونده وکیل کنونی ترامپ یعنی رودی جولیانی است، جایگزینی در نظر بگیرد.

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا در بیانیه خود گفت:

«از برمن کمال تشکر را دارم که استعفا داد. او در این دو سال و نیم تمام تلاش خود را به عنوان دادستان بخش جنوبی نیویورک به نحو احسن انجام داد. او در یکی از بخش‌های بسیار سخت ما مشغول به کار بود و به پرونده‌های مهم امور کیفری و مدنی رسیدگی کرد.»

اما برمن در واکنش به این گفته ویلیام بار گفته است استعفا نداده و عقب‌نشینی نکرده است و خودش هم از خبرگزاری‌ها از این موضوع مطلع شده است.

او در بیانیه خود گفت: «من از اخبار متوجه شدم دادستان کل گفته من استعفا کرده‌ام، من هیچ عقب‌نشینی نداشته و کناره‌گیری نکرده‌ام و اصلا قصدی هم برای انجام این کار نداشتم. من زمانی خواهم رفت که شخصی را جایگزین من معرفی کنند و تا آن زمان بررسی پرونده‌ها به روال عادی خودش زیر نظر من و بدون تأخیر ادامه خواهند داشت.»

پس از امتناع برمن از کناره گیری، حالا ترامپ به طور رسمی وی را اخراج کرد تا در سال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر دولتش با چالشی دیگر روبه رو شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان

 

آیا این خبر مفید بود؟