مخالفت در آمریکا با گردهمایی تبلیغاتی ترامپ

به گزارش رکنا ، نتایج نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که با توجه به نگرانی‌ها از شیوع بیشتر ویروس کرونا، اکثر آمریکایی ها (۵۹ درصد) مخالف برگزاری اولین گردهمایی تبلیغاتی دونالد ترامپ در شهر تالسا در ایالت اوکلاهاما هستند.

به گزارش تارنمای پولیتیکو، نظرسنجی شبکه فاکس نیوز که در آستانه برگزاری اولین گردهمایی تبلیغاتی ترامپ در این شهر انجام شد نشان داد که ۵۹ درصد آمریکایی ها مخالف برگزاری گردهمایی بزرگ سیاسی هستند و فکر می کنند که این کارزارهای تبلیغاتی ایده مطلوبی نیست.

این نظرسنجی که در فاصله زمانی بین۱۳ تا ۱۶ ژوئن (۲۴ تا ۲۷ خرداد) انجام شد، فقط حدود یک چهارم آمریکایی ها موافق برگزاری این گردهمایی ها هستند و ۱۶ درصد گفتند که برگزاری این گردهمایی ها بستگی به شرایط دارد.

ترامپ امروز شنبه اولین گردهمایی تبلیغاتی خود را بعد از ماه ها از شیوع ویروس کرونا در فضایی سرپوشیده با ۱۹ هزار صندلی برگزار می کند.

مقام های بهداشتی توصیه کرده اند که مراسم بزرگی همچون گردهمایی ها، کنسرت ها و مسابقات ورزشی که امکان سرایت ویروس در بین جمعیت وجود دارد، فعلا برگزار نشود.

جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰میلادی بسیاری از گردهمایی های تبلیغاتی را همزمان با همه گیری کرونا لغو کرده و چنین مراسمی را به صورت مجازی برگزار می کند.

براساس این نظرسنجی، حدود ۸۰ درصد از شرکت کنندگان نسبت به استفاده از ماسک نظر مثبتی داشتند و زیر ۷۰ درصد از جمهوریخواهان موافق استفاده از ماسک در چنین گردهمایی هایی بودند. ۸۹ درصد دموکراتها موافقت خود را با استفاده از ماسک اعلام کردند. در بین کسانی که «قویا از ترامپ حمایت می کنند»، ۶۱ درصد گفتند که موافق پوشاندن صورت خود هستند.

این نتایج همچنین نشان داد که ۴۴ درصد رای دهندگان از نحوه واکنش ترامپ در مقابل ویروس کرونا حمایت می کنند. این میزان حمایت نسبت به رقم ۵۱ درصدی در نظرسنجی ماه آوریل (فروردین) کاهش داشته است.

نظرسنجی اخیر از طریق مصاحبه تلفنی با جامعه آماری متشکل از یک هزار و ۳۴۳ نفر از رای دهندگان واجد شرایط که به صورت تصادفی انتخاب شده بودند و با ضریب خطای مثبت و منفی ۲.۵ درصد انجام شد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برای انتخاب پنجاه و نهمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا و معاون او برگزار خواهد شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟