حمایت زنان آمریکا از بایدن

به گزارش رکنا ، بایدن به دلایل مختلفی از دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا در نظرسنجی ها پیش است و یکی از دلایل بزرگ آن ، افزایش حمایت زنان آمریکا از این نامزد دموکرات است.

براساس این گزارش، بایدن در بررسی انتخابات های آمریکا در ۷۰ سال گذشته حمایت بی سابقه ای را نزد رای دهندگان زن آمریکایی کسب کرده است.

سی ان ان به بررسی نظرسنجی های انجام شده به صورت مصاحبه زنده با رای دهندگان واجد شرایط در بازه زمانی بین ماه مارس تا ژوئن (اردیبهشت تا خرداد) اشاره کرده است.

بایدن با کسب ۵۹ درصد آرا در مقابل ۳۵ درصد با یک اختلاف ۲۵ نقطه ای در جلب حمایت زنان رای دهنده واجد شرایط پیشی گرفته است.

این میزان با توجه به برتری ۱۹ نقطه ای وی در مقایسه با نظرسنجی های اوایل سال جاری و پیشتازی ۱۴ نقطه ای هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی، در آخرین نظرسنجی قبل از انتخابات همین سال در بین رای دهندگان واجد شرایط، رقم بالایی را نشان می دهد. حمایت از کلینتون در بین زنان رای دهنده احتمالی ۱۳ درصد بیشتر بود.

تنها سالی که نتایج آن با آنچه که اکنون مشاهده می شود نزدیک بوده سال ۱۹۶۴ است. در این سال لیندون جانسون نامزد دموکرات توانست در نظرسنجی های سراسری حمایت ۲۳ درصدی را کسب کرد و نظرسنجی گالوپ نشان داد که مورد حمایت ۲۴ درصد از زنان است.

زنان بایدن را بیشتر از جانسون دوست دارند

حمایت از بایدن نزد زنان رای دهنده در مقایسه با جانسون بیشتر است هرچند که حمایت از او در سطح ملی ۱۳ درصد کمتر از وی بوده است.

بررسی سوابق ۷۰ سال گذشته نشان می دهد که در هیچ سالی از سال ۱۹۵۲ تاکنون نامزد دموکرات توانسته افزایشی بیش از ۱۵ نقطه ای را بین رای دهندگان زن کسب کند.

به نوشته سی ان ان، شاید یکی از موضوع هایی که باعث تقویت جایگاه بایدن نزد زنان شده است، میزان ضعف او در بین مردان است. در مقایسه با نظرسنجی های انجام شده در اوایل سال جاری بایدن فقط توانسته افزایشی ۲ نقطه ای را در بین رای دهندگان مرد کسب کند و حتی در مقایسه با ترامپ با یک اختلاف ۶ نقطه ای از ترامپ عقب است.

در حقیقت تنها نامزد پیروز انتخابات از سال ۱۹۵۲ که مانند بایدن جایگاه حمایتی ضعیفی در بین رای دهندگان مرد داشته است، باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا بوده است.

در مقایسه رای دهندگان زن و مرد می توان به یک تبعیض جنسیتی بی سابقه دست یافت. اختلاف ۳۱ نقطه ای حمایت از نامزدهای انتخاباتی بین رای دهندگان زن و مرد با هر نظرسنجی قبل از انتخابات دیگری در گذشته تفاوت دارد. در انتخابات سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ این اختلاف حدود ۲۰ درصد بود. و متوسط چنین اختلافی بین رای دهندگان زن و مرد بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۶ میلادی حدود ۱۶ درصد بوده است که تقریبا نصف میزان کنونی است.

اما این اختلاف در آرا که بر اساس معیارهای جنسیتی و اختلافات بین زنان و مردان رای دهنده است ضرورتا به نفع حزب دموکرات نیست زیرا جایگاه حمایتی بایدن اساسا بین رای دهندگان مرد پایین است و نشان می دهد که جایگاه حمایتی او نزد رای دهندگان در مجموع افت کرده است

اما به یک دلیل ساده حمایت زنان بیشتر از مردان است زیرا اندکی سهم بیشتری از رای دهندگان را تشکیل می دهند. برتری کلی بایدن کمتر بود اگر زنان و مردان سهم یکسانی در انتخابات داشتند. این مساله در حال حاضر اهمیت چندانی ندارد اما با تنگ تر شدن رقابت ها اهمیت می یابد.

بایدن از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ بعنوان چهل و هفتمین معاون رئیس جمهوری آمریکا در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما بود.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که قرار است در ۳ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟